Pozycjonowanie w html

Witam, na stronce chcę umieścić kilka odnośników na obrazie, użyłem takiego kodu:


Chopper.jpg

2012

2013

2014

2018

2017

2016

2015

tabela nie służy do pozycjonowania, jeżeli chcesz nadać tylko odnośniki to użyj mapowania. Jeżeli z napisami to kompinuj z position:absolute i relative,

:arrow: http://webmade.org/porady/mapowanie-gra … ylaczy.php

Pozdrawiam.

reyder nie bardzo się zgłębiłeś w to co podałem, kombinowałem z position:absolute a tabela to tylko rozmieszczenie napisów, ogólnie mówiąc ustawiałem tabele w danym miejscu a w niej są odnośniki.

Jaka jest różnica z position:absolute a relative?

Nook- Jeśli dobrze rozumiem musze stworzyć grafike z napisami jakie chce mieć a dzięki mapowaniu dany fragment obrazu będzie odnośnikiem?

Jeżeli chcesz uzyskać tylko odnośniki w danym elemencie obrazu to mapujesz dany fragment i on przekierowuje tam gdzie chcesz… Nigdy nie używaj tabeli fo takich rzeczy staraj się tego unikać.

Tu masz o position http://blog.atena.pl/position-relative-i-absolute

Witam, użyłem sposobu podanego przez “Nook” lecz mam jeden problem, jak się pozbyć niebieskiej obwódki wokół obrazka która tworzy się przy użyciu tej komendy?

Jest jakiś sposób aby podpatrzeć w którym miejscu jest pole (mapa) wyznaczone wierzchołkami?

Chodzi Ci o border ? daj border=“0”… jeżeli o to Ci chodzi. Najlepiej podaj kod.

Pozdrawiam.

Dokładnie mnie zrozumiałeś i podpowiedz okazała się pomocna. Dziękuje

Dodane 07.01.2011 (Pt) 18:25

Witam, wszystko niby mam ale nie potrafie sobie poradzić z umieszczeniem mapy na obrazie, cały czas mi ucieka albo znika całkiem…

Jakieś podpowiedzi?

niby w kolejności tak jak jest opisane: prostokąt- “od lewej, od góry, szerokość, wysokość”

Jak ustale rozmiar i chce przesunąć to rozmiar się zmienia albo znika całkiem… zmienia się szerokośc i miejsce w zależnośći od zmiany danych… jaka może być przyczyna?

Obraz ma 467x 427pikseli.

Chciał bym aby mapa miała wysokość 52px szerokość 91px, zaczynała się od góry 119px a od lewej 96px

mój kod którego użyłem to:

Harmonogram glowny.jpg

po użyciu tego kodu mapa ma szerokość 1px ywsokość około 91 zaczyna się od lewej około 96 a od góry około 52

Dodane 09.01.2011 (N) 14:36

To jak ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?