Pożyczka gotówkowa i kredyt gotówkowy - różnice


(Djzon) #1

Pożyczka gotówkowa i kredyt gotówkowy - różnice

 

Np. gdybym chciał po prostu tylko samą gotówkę a nie np. raty to jak to się dokładnie nazywa?


#2

Skoro nie chcesz rat, to niby jak miałbyś to oddać? Ja widzę jedno rozwiązanie - idziesz do banku, wyciągasz spluwę i mówisz że chcesz gotówkę. Jak Ci się uda, to spłacać nie będziesz musiał.


(Crawd) #3

Tu masz różnice

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCyczka_got%C3%B3wkowa

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_got%C3%B3wkowy


(Djzon) #4

Areh - miałem na myśli, że ja już brałem np. raty na podzespoły komputerowe ( w sklepie) … ale tym razem chcę w  tym samym banku (bezpośrednio) pojsc do placówki i dostać … no nie wiem np. w 15 minut do ręki gotowkę :wink: a spłacać oczywiscie w ratach … co miesiąć :slight_smile:


(xyzzyx) #5

-zajdź do tego banku i zapytaj o kredyt konsolidacyjny.


(Djzon) #6

xyzzyx - dzięki, właśnie to miałem na myśli połaczyc obecne raty z innymi dodatkowymi… mam wieksze szanse ponieważ juz 5 razy brałem kretyt u nich i wtedy jest wieksze prawdobienstwo, ze mi udzielą…


(xyzzyx) #7

Czy w 15 minut wątpię, ale po przeliczeniu całości na nowych warunkach, może się trafić że odniesiesz korzyść!.

Przedstaw swoje potrzeby i poproś o symulację spłaty.


(Djzon) #8

Dostałem w 15 minut 


(Xxl1977) #9

Raty nie są czynnikiem odróżniającym kredyt gotówkowy od pożyczki. Podstawowa różnica opiera się na kryterium prawnym. Pożyczka gotówkowa jest takim instrumentem finansowym, którego może udzielić każdy, kto gotów jest pożyczkobiorcy pożyczyć, a więc zarówno osoba fizyczna jak i jakaś instytucja. Przepisy dotyczące pożyczki gotówkowej podlegają pod Kodeks cywilny. Natomiast kredyty gotówkowe udzielane być mogą tylko przez banki. Kwestię kredytów gotówkowych reguluje ustawa - Prawo bankowe.  


(Djzon) #10

U mnie minimum było 1000 zł a maksymalnie 7000 zł…W

wybrałem minimalne :wink:


(Kpc21) #11

Jeśli dobrze pamiętam, kredytu udziela bank, a pożyczki wszelkie inne instytucje (tzw. parabankowe). Pożyczkę można dostać nawet od kogoś z rodziny czy od sąsiada. Taka pożyczka bywa w dodatku dość elastyczna, a czasem nawet bezzwrotna :slight_smile:


(Nanako) #12

 

Tak, tylko nie wiem czemu kolega doradza kredyt konsolidacyjny - kredyt konsolidacyjny bierze się jak już nie wyrabiasz ze spłatą masz wydłużany okres, ale ogólna kwota do spłaty Ci rośnie, więc jak ktoś nie ma problemu ze spłatą to to głupota brać konsolidacyjny. Prosty test wylicz sobie konsolidacyjny dla 5 pożyczek - na 1000 - 2000 - 3000 itd. oraz osobno jakbyś spłacał każdą (możesz tutaj

http://www.terve.pl/ ) myślę, że zdziwisz się ile ta “tania” pożyczka konsolidacyjna kosztuje - jeśli myślisz, że banki są dobre i dadzą coś za free… to powodzenia. :slight_smile: