"pozyskiwanie adresu" podczas łączenia się z routerem [wifi]

Witam serdecznie, nie dawno kupiłem sobie x8 i chciałem przetestować wifi jednak nie potrafię tego zrobić, cały czas łączę się z routerem jednak nie potrafię się połączyć. Czytałem na jakimś forum, że trzeba dodać jakieś mac czy coś takiego do listy. ;d

Nie wiem co mam zrobić, jak się do tego zabrać.

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Jeśli będą potrzebne jakieś informacje o routerze proszę pytać.

No i ostatnia sprawa jeśli to zły dział bardzo przepraszam. ;>

Jak nie możesz, nic kompletnie nie opisałeś.

No więc wchodzę w wifi wyszukuje mi mojego routera i klikam połącz się z routerem jednak on się wcale nie łączy można czekać 15 minut i nic. Cały czas pisze “pozyskiwanie adresu” za każdym razem to samo. Nie da się nic zrobić czekałem 15 minut i cały czas pisze to samo. Da radę coś z tym zrobić?

  1. Czy to Twój router?, 2. Czy router jest już skonfigurowany czy dopiero zamierzasz to zrobić?, 3. Czy Ty zajmowałeś się konfiguracją routera czy ktoś inny?, 4. Zaglądałeś do instrukcji obsługi routera?, 5. Czy w Twoim domu ktoś jeszcze korzysta z tego routera - może byłby w stanie udzielić Ci informacji czy potrzebne jest jakieś hasło, jakie są zabezpieczenia itp., 6. Czy podczas łączenia się z siecią Wi-Fi otrzymujesz jakiś komunikat?, jeżeli tak to jaki?

Opisz proszę dokładniej. Bo z Twojego aktualnego posta można jedynie zgadywać, a przecież nie chodzi o zgadywanie tylko żebyś mógł połączyć się. Zrób zatem mały research i wróć tu. :slight_smile:

EDIT:

Czy na routerze masz włączone jakieś zabezpieczenia - jakie? Czy na routerze jest włączony serwer DHCP?

Perii , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

  1. Tak router jest mój.

  2. No z tego co pamiętam nigdy nie był konfigurowany, więc moja odpowiedź brzmi nie.

  3. Znajomy informatyk “instalował” nam router.

  4. Nie.

  5. Tylko ja korzystam z routera w domu, wiem jakie jest hasło do routera i jakie są zabezpieczenia. Pisze "zabezpieczone protokołem WEP. ; )

  6. Niem, podczas łączenia się z siecią wi-fi nie otrzymuję żadnych komunikatów.

Czy na routerze jest włączony serwer DHCP?

Tego Ci niestety nie mogę powiedzieć, nie znam się kompletnie na tych sprawach. Możesz mi powiedzieć gdzie znajdę taką informację?

Pozdrawiam Perii.

Protokół WEP jest prosty do złamania. Zmień na WPA2 najlepiej i zmień klucz. Zresetuj router, poustawiaj wszystko ponownie, instrukcja obsługi jest zazwyczaj w miarę przystępnie napisana przy routerach. Spróbuj może dodatkowo zainstalować ponownie soft w telefonie.

Hmm no tak, możesz mi powiedzieć jak mam to zrobić, bo tak jak mówiłem nie znam się na tych sprawach. ;/