Pozyskiwanie obrazów z Google Images itp

Witam,

piszę program do nauki języków obcych i chciałbym wzbogacić mój program o przykładowe obrazy :stuck_out_tongue: Tzn. pojawia się jakieś słowo i obrazek odpowiadający temu słowu.

Niestety sam nie jestem w stanie zgromadzić obrazków opowiadających każdemu słowu :wink: Myślałem o Google Images, lecz ten blokuje możliwość pobrania jakichkolwiek obrazków, nawet jest blokada przeciw wyświetlaniu strony poprzez iframe :expressionless:

Czy istnieje jakiś chytry sposób pobrania chociażby adresów do obrazków stamtąd? Albo czy jest jakaś alternatywa która by to umożliwiała?

Google ma oficjalne API(zwane Custom Search), dzięki któremu można używać ich wyszukiwarki i dostać wyniki w bardziej strawnym formacie(JSON/Atom). Nie ma sensu robić tego inaczej*.

* - można ręcznie spreparować URL, wykonać żądanie HTTP podając fake User-Agent(np. Firefoxa czy Chrome) i potem parsować HTML, ale to dużo niepotrzebnej roboty.

kwestią pozostaje tylko ‘żywotność’ obrazka pod podanym adresem (zmiana nazwy, lokalizacji itp. jeśli chodzi o konkretne obrazki)

@res: no ale obrazek można już potem sobie pobrać i zapisać lokalnie.

P.S. A jakbyś chciał się dowiedzieć czegoś o tym, jak pobierać dane stron internetowych z zewnętrznych serwisów z poziomu przeglądarki (a potem móc je przetwarzać), to zajrzyj tutaj.