PPM nie działa na tapecie

Witam. Tak, jak w temacie mam problem, który polega na tym, że nagle PPM przestał działać na tapecie(na ikonach, pasku zadań działa). Po kliknięciu w dowolny obszar tapety chwilowo znikają ikony i pasek zadań i nic. Próbowałem już podmienić explorer.exe, ale nie działa.

Zobacz w rejestrze ten klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Czy nie ma tak wartości NoViewContextMenu - 1 ,jak jest to ją usuń.Wyloguj/zaloguj bądź restart.

Nie ma czegoś takiego

Zobacz w HKEY_Current_User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

NoViewContextMenu - 1

Lub Start>uruchom>wpisz gpedit.msc >ok>Konfiguracja użytkownika>Składniki systemu>Eksplorator windows>po prawej Usuń domyślne menu Eks Win>Kliknij >ustaw Nie skonfigurowano

Instalowałeś ostatnio jakieś kodeki lub cokolwiek co dodaj swoje opcje do menu kontekstowego?

Pobierz ShellExView. Posortuj w nim rozszerzenia wg kolumny Producent. Wśród tych oznaczonych na różowo wyłącz te, które mają w kolumnie Typ wartość Menu kontekstowe/Context menu.

Po tym sprawdź, czy działa menu.

Działa, dzięki wielkie.

Oczywiście nie wszystkie pozycje mają być wyłączone. Po kolei je włączaj, aż znajdziesz winowajcę.

Program, który dodał to menu kontekstowe odinstaluj lub wyłącz w nim integrację z menu kontekstowym (o ile takową opcję będzie ów soft posiadał).

To nView Desktop Context Menu. Nie wiem jak się do tego dostać.

To mi się zdaje jest od sterowników graficznych Nvidii. Po prostu zostaw to wyłączone w ShellExView.