PQSERVICE a Instalacja czystego W7HP

(Rumianm) #1

Hej,

Kupiłem nowego laptopa Acer. Chciałbym zainstalować czystego Windowsa 7 HP, z bootowalnego pendrive'a. Mam jednak parę pytań:

1. Mam dysk podzielony na 2 partycje (dane i pqservice), chciałbym sformatować i podzielić tylko partycje na dane i na niej zainstalować system. Czy jeżeli tak zrobię, nie ruszając partycji pqsercvice na której jest recorvery Acera to będę miał w przyszłości możliwość z korzystania z niej, aby przywrócić komputer do stanu fabrycznego?

2. Czy mogę użyć kodu spod laptopa do aktywowania Win7 aby system był legalny?

Pozdrawiam

(system) #2

ad1. Tak, możesz skorzystać z tej partycji w przyszłości, jeśli jej nie uszkodzisz!

ad2. Możesz, pod warunkiem, że to będzie wersja systemu identyczna z tą, która jest wymieniona na nalepce z kluczem. Podczas procedury aktywowania systemu dowiesz się zresztą, czy wszystko jest OK.

(Rumianm) #3

Czyli jak nie będę ruszał tej partycji (mieszał w plikach itp) to zadziała ona niezależnie od tego, jaki system znajdzie się na komputerze na innej partycji?

(system) #4

Tak, chociaż jeszcze lepiej byłoby skopiować oryginalny system przy pomocy oprogramowania (patrz Menu Start > Acer) firmowego na płyty DVD (potrzebnych kilka sztuk). Wszystko jest napisane w instrukcji. Bezpieczeństwo jest wtedy 100-procentowe, nawet gdyby partycja PQSERVICE została skasowana!

(Rumianm) #5

Okej, dzięki za pomoc :slight_smile: