PQSERVICE a Instalacja czystego W7HP

Hej,

Kupiłem nowego laptopa Acer. Chciałbym zainstalować czystego Windowsa 7 HP, z bootowalnego pendrive’a. Mam jednak parę pytań:

  1. Mam dysk podzielony na 2 partycje (dane i pqservice), chciałbym sformatować i podzielić tylko partycje na dane i na niej zainstalować system. Czy jeżeli tak zrobię, nie ruszając partycji pqsercvice na której jest recorvery Acera to będę miał w przyszłości możliwość z korzystania z niej, aby przywrócić komputer do stanu fabrycznego?

  2. Czy mogę użyć kodu spod laptopa do aktywowania Win7 aby system był legalny?

Pozdrawiam

ad1. Tak, możesz skorzystać z tej partycji w przyszłości, jeśli jej nie uszkodzisz!

ad2. Możesz, pod warunkiem, że to będzie wersja systemu identyczna z tą, która jest wymieniona na nalepce z kluczem. Podczas procedury aktywowania systemu dowiesz się zresztą, czy wszystko jest OK.

Czyli jak nie będę ruszał tej partycji (mieszał w plikach itp) to zadziała ona niezależnie od tego, jaki system znajdzie się na komputerze na innej partycji?

Tak, chociaż jeszcze lepiej byłoby skopiować oryginalny system przy pomocy oprogramowania (patrz Menu Start > Acer) firmowego na płyty DVD (potrzebnych kilka sztuk). Wszystko jest napisane w instrukcji. Bezpieczeństwo jest wtedy 100-procentowe, nawet gdyby partycja PQSERVICE została skasowana!

Okej, dzięki za pomoc :slight_smile: