PQSERVICE i Linux w boot.ini

Mój plik boot.ini w windows wygląda normalnie (czyli ma linijke do startu samego siebie).

Za kilka dni chce zainstalować nowego ubuntu 12.04 (bo podobno takowy ma wyjść :slight_smile: )

mam origalny system wgrany przez acer’a, mam ukryta partycje eRecovery.

Chce tak zmodyfikować plik boot.ini żeby:

a) można było wybrać system w przeciągu 5 sekund (ale to chyba jest ta pierwsza linijka, więc może sobie poradze [jeśli jednak macie jakieś propozycje nie obraże się jeśli napiszecie :-)])

b) na drugiej pozycji na liści startował linux (jeszcze go nie zainstalowałem więc nie wiem na którym ID partycji będzie [napiszcie tu jeśli można sam schemat i pokażcie gdzie wpisać numer ID :lol:])

c) partycja eRecovery była na pozycji trzeciej


Partycja eRecovery startuje normalnie przy kombinacji ATL + F10, ale wolę ją mieć na liście przy starcie systemu bo skrót ATL + F10 czasami nie dziala :frowning: {oczywiście wiem że zazwyczaj zmienia mi to linux}


Nie chcę instalować gruba bo jest on do mnie zbyt udziwniony (miałem go już kilka razy i wydaje mi się że lepszy jest boot windy)


Wiem że w necie jest pełno takich postów, ale nie umialem nic zanleźć na temat partycji PQSERVICE (eRecovery) dodanej do boot.ini :frowning:


Liczę na pomoc :smiley:

Nie zrobisz czegoś takiego, bo Linux ma system plików EXT4, którego Windows nie obsługuje. Jedynym wyjściem jest zainstalować bootloader jaki oferuje program easybcd i wtedy skonfigurować linuxa i Windowsa. Jeżeli chodzi o recovery, moim zdaniem najlepiej nagrać je na dvd, bo jak padnie Ci twardziel, to będziesz miał lipę.

Nie mam nagrywarki :frowning:

a widzisz teraz, np. nie startuje z ALT + F10


małe pytanko:

a wiesz może jaki plik jest uruchamiany zawsze na start w partycji PQSERVICE na acerze??

Niestety nie.

cóż zainstaluje starego linux’a

potem…

z gruba uruchomie eRecovery

przywróce pliki z eRecovery i… może zadziała