Praca dla 15 latka

(Raxi109) #1

sa wakacje, nigdzie nie wyjezdzam a potrzebna jak to zwykle kasa, moze ktos wie moze jakas praca jako pomocnik albo cos w krakowie jest? albo jako kto moglbym sie zatrudnic i gdzie ( nie chodzi mi o ulotki )

(Kuczkowiak) #2

Zbieraj owoce , pomagaj ludziom na działkach (skopanie , koszenie itp.)

(Góral105) #3

Jak dobrze kojarzę, to można pracować dopiero od 16 roku życia. :slight_smile:

(Kozza) #4

Musisz mieć 16 lat i skończone gimnazjum. Inaczej w świetle prawa nie możesz. Choć ci powiem, że nawet jak masz 16 lat będzie ci trudno, sam jak szukałem pomocnika do pizzeri to naciąłem się na jednym szczylu. Napisz w czym jesteś dobry, zastanowisz się i poczekasz ten rok

(Kumar1) #5

O zatrudnieniu nie ma mowy.

Jest wiele miejsc gdzie możesz sobie dorobić (a nie dobrze zarobić), brak tylko chęci.

Tak jak to napisał kolega amorek273 , pytaj czy nei potrzeba gdzieś pomocy przy zbiorach, chodź i po prostu pytaj o pracę.

W mojej miejscowości, niby to nie ma gdzie dorobić, ale znam chłopaka, który po prostu garnie się do drobnej roboty.

Pyta sąsiadów wprost czy nie skosić trawy, czy nie wrzucić do piwnicy tego węgla co leży, czy czegoś nie posprzątać, czy czegoś nie przekopać.

Po prostu rusz tyłek i zacznij pytać znajomych, sąsiadów, rodzinę. Na pewno ktoś ci coś znajdzie do roboty.

Pozdrawiam