Praca dla nieletnich

Cześć,

Szukam pracy na okres wakacyjny a raczej już na sierpień chciałbym zarobić chociaż te 300zł ponieważ chciałbym sobie kupić procesor do komputera na który sobie wypatrzyłem. Mam 15 lat pochodzę z łodzi jestem utalentowanym programistą stron wwww ( znam 5 języków ) choć nie mogę siebie nazwać profesjonalistą.

A więc czy w tak dużym mieście znalazła by się dla mnie praca w tym wieku choćby za 5-10zł za godzinę?

Myślałem nad roznoszeniem ulotek ale nic nie mogę znaleźć.

Jakie języki programowania znasz?

I czy masz jakiś próbki kodu który pisałeś?

Tworzę strony www w HTML PHP Javascript mysql jquery css wszystko co potrzeba by stworzyć dobrą stronę internetową.

Robię to już od dłuższego czasu stało się to moja pasją i potrafię siedzieć nad tym godzinami aż nie skończę.

Jedynym moim minusem jest to że nie nadaję się do grafiki jak ktoś mi powie jak to ma wyglądać i działać oraz otrzymam grafikę to może zrobić praktycznie wszystko.

Próbki takiej konkretniej nie mam ale mogę na szybko napisać.

A możesz podac adresy stron które stworzyłeś?

Nie mam strony wszystko leży sobie na pendrive zaczynając od mojego 1 dzieła po ostatnie.

Napisałem taką oto sobie próbkę pisaną w 5 minut.

plik online.php

$users_online = mysql_query("SELECT `Name` FROM `Users` WHERE UNIX_TIMESTAMP(Time) + 2 > UNIX_TIMESTAMP(NOW())");

echo "Użytkownicy aktualnie online: ";

while($user_online = mysql_fetch_assoc($users_online)) {

$user_name = $user_online['Name'];

echo "$user_name ";

}

część pliku index.php

<? include(‘online.php’); ?>
[/code]

To taki krótki kod który pokazuje użytkowników online z dokładnością do 2 sekund.

Nikt Cię nie zatrudni, przede wszystkim dlatego że nie masz jakiegokolwiek doświadczenia to jest stażu pracy. Po drugie egzekwo z pierwszym kodeks pracy przewiduje że zabronione jest zatrudnianie osoby która nie ukończyła 16 lat. Chyba że poszukasz pracy na “czarno” i zaczniesz zasilać szarą strefę gospodarki co również jest mało realne, z racji tego iż żaden pracodawca nie będzie ryzykował odpowiedzialnością karną w razie kontroli z PIP.

Podsumowanie: Skończ gimnazjum.

Lecz jednak osoby co mają 13-14-15 lat otrzymują pracę jako koloporter w niektórych punktach.

Dlatego zapytaj o warunki. Często w takich przypadkach potrzebna jest zgoda rodziców i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy. Jak już jednak wspominałem na inną pracą nie masz co liczyć.

Może wezmę rower i popytam się po różnych pizzeriach sklepach itp może coś się najdzie.

Czy to musi być praca w mieście ?

Jest sezon, 10 zł. na godzinę zarobisz zbierając np. jagody lub grzyby (musisz znać las lub zbierać z dorosłymi osobami).

Badylarze oraz ogrodnicy się proszą:

  1. Ogórki.

  2. Pomidory.

  3. Kwiaty.

  4. Deptanie kapusty w silosach.

  5. Wiśnie.

  6. Jabłka.

  7. Śliwki.

  8. Wiele innych…

Szybko zarobisz a nawet dużo więcej :wink:

Może i to dobry pomysł ale do najbliższej wsi mam 30Km. A w mieście ciężko o taką pracę.

Rower i w max 1,5h jesteś :slight_smile: