Praca i zarobki po Technikum Programistycznym?

Witam chciałbym wiedzieć co mogę robić po Technikum Programistycznym i jakie ewentualne zarobki, jestem w 7 klasie więc mam jeszcze czas i chciałbym się zastanowić przyszłościowo czy będą z tego jakieś profity. Jak nie polecacie tego kierunku to ewentualnie jaki :3

Nie patrz na to, co będziesz robił po danej szkole, ale na to, czego dasz się radę nauczyć i co będziesz potrafił. Jak technikum będzie do dupy, a nauczyciele typowi wyjadacze worda i excela, to zarobisz tyle, ile w McDonalds płacą na kasie, bo tam będziesz pracował. Jeżeli interesujesz się taką tematyką, to już teraz powinieneś mieć ogarnięte grubsze tematy, bo prawda taka, że w technikum materiał jest marny, a czasu nie ma, bo trzeba za dziewczynami ganiać. Taka prawda. Ile sam się nauczysz, tyle będziesz potrafił. Jest tu na forum taki jeden gość, co od instalacji Dev C++ przeszedł do pisania gier, więc jego zapytaj :wink: Jeżeli szukasz fajnej szkoły, to zainteresuj się czymś, co da Ci umiejętności w praktyce, a nie w teorii.

1 polubienie

Ale jeśli teraz zacznę się tego uczyć to już będzie za późno ? (13 lat w listopadzie)

Nie, nie będzie za późno. Wręcz przeciwnie - jest to świetny czas na ogarnianie tematów. Rzecz w tym, że w chwili, w której pójdziesz do zawodu, nasze przewidywania będą już nieaktualne. Ja skończyłem ogólniaka. Studia skończyłem takie, że nie chciało mi się nawet w zawodzie pracować. Ogarnąłem zabawę CAD/CAM. Obecnie siedzę sobie w ciepłym foteliku, obsługuję programy CAD / CAM i zarabiam dość przyzwoicie (można powiedzieć, że niemiecką stawkę). Od czasu do czasu z nudów ruszam dupsko na produkcję, aby pobawić się na maszynach. Nigdy bym nie przypuszczał, że tak wyląduję i gdyby wiedział wtedy, to od razu poszedłbym do technikum i zajął się czymś podobnym :wink:

2 polubienia