Praca informatyka w policji: jakie studia, jak znaleźć pracę

Hej, chciałabym zostać informatykiem w policji na wydziale śledczym najlepiej jako cywil, tylko… jak? Liceum, studia - kierunek informatyczny, ale jaka specjalizacja? Jakie studia podyplomowe? Jak później znaleźć prace w policji? Proszę o pomoc i o napisanie jeszcze co bym robiła tak dokładniej (bo wiem mniej więcej) oraz o napisanie wszystkiego co powinnam wiedzieć :slight_smile:

Pozdrawiam,

Emiliana

A co robi informatyk w policji na wydziale śledczym?

Studia zapewne informatyczne, bo państwowe instytucje zazwyczaj wymagają formalnego wykształcenia kierunkowego, a potem złożyć papiery do odpowiedniej komendy.

Zależy od tego co chciałabyś tam robić - edytować zdjęcia, analizować wiadomości … z tego co się orientuję w wydziale śledczym jest sporo tego rodzaju pododdziałów. Lecz sama musisz zdecydować w jakim siebie byś najlepiej widziała.

 

Informatyka śledcza to przede wszystkim odzyskiwanie skasowanych archiwum, historii korespondencji czy odzyskiwanie kont pocztowych, przywracanie kontaktów i danych np z kart SIM, odzyskiwanie danych po formacie komputera, zaawansowane szukanie fraz, wyrażeń, zdjęć w komputerze, telefonie, na uszkodzonych dyskach twardych … i wiele wiele innych bardziej zaawansowanych rzeczy. 

 

Najlepiej zacząć studia Informatyczne i wybrać ulubiony kierunek w którym chcesz się sprawdzić.

Staraj się być niekarana :wink:

 

Studia są po to, żeby liznąć wiedzy i zdobyć papier. O praktyczną i użyteczną wiedzę trzeba walczyć (niestety) samemu. Nie wiem jak jest z możliwością staży w branży podobnej do kryminalnej.

Z policjantem mam styczność codziennie robi w komendzie wojewódzkiej i wiem, że żeby dostać się do policji minimum jest matura ale wiadomo, że ze studiami łatwiej. Praca informatyka nie należy do arcytrudnych, nie spotkasz się tam z programowaniem, ogranicza się ona do tego co napisał @lordjahu nie ma w niej nic skomplikowanego i nie jest to tak jak na filmach, tzn nie pracujesz na super jednostkach komputerowych tylko na przeciętnych PC. Osobiście odradzałbym Ci pójście w kierunku pracy w policji.

Moim zdaniem gdybyś skończyła informatykę oraz, jako drugi kierunek związany z prawem. To podczas wolnego wokatu w policji masz pracę gwarantowaną.

 

“Gwarantowaną” pod warunkiem że będą szukali kogoś do prac informatycznych a nie na ulicę i prewencję.