Praca informatyka w wojsku/policji

Widziałem niedawno w necie że jest praca dla informatyków w policji i wojsku.? Czy ktoś orientuje się czy łatwo się tam dostać, jakie sa tam zarobki i ile się pracuje(ile h dziennie, ile dni w tygodniu)? Domyślam się że zarobki to są pewnie niskie :confused: I jaką pracę sie tam wykonuje?

Można o tym poczytać w necie. Taka praca polega na wkładaniu papieru do drukarki czy robieniu formata w laptopie komendanta. Oczywiście jaka praca taka płaca.

A co z np. namierzaniem jakiś osób? Sprawdzaniu kto np.udostępnia warezy?

@stanek94

Tym się zajmuje konkretny wydział komórka np. Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej.

Zajrzyj tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/476396-Info … w-policji/

tutaj:

http://www.grupy.egospodarka.pl/Praca-i … 921,8.html

tutaj:

http://ccie.pl/viewtopic.php?t=4461

Albo pracownik cywilny albo kandydat do służby.

No interesuje mnie służba, bo tam raczej większe zarobki i ciekawsze zajęcia

Czyli zapewne będzie potrzebny dyplom (nie wiem jaki poziom wykształcenia jest wymagany) i testy sprawnościowe, psychologiczne i tak dalej …

Najpierw musisz zostać zwykłym policjantem - służba patrolowa, prewencja, biurko itd., potem można aspirować na inne działy ścigania przestępczości.

Domyślam się że technik informatyk to za mało :frowning:

A co z na przykład pracą w wojsku? Czy jest coś na zasadzie że się jedzie na pół roku do Wrocławia, czy gdzieś do szkoły oficerskiej i pracuje się tam gdzie się mieszka? Chodzi mi o Białystok. Widziałem tu że jest “korpus łączności i informatyki”. Na czym polega praca tam?

Dodane 31.12.2010 (Pt) 23:14

Czyli że ileś tam czasu chodzę na patrole, siedzę za biurkiem a dopiero potem mogę robić coś z informatyką i łacznością? I ile czasu w takim wypadku jest się zwykłym policjantem?

Zapytaj na forum policyjnym, tutaj ciężko będzie o takie konkrety…

2 lata służy się w OPP, ale nie wiem jak Ty na kompach się znasz i kogo przez kompa chcesz ścigać, jak nie umiesz takich informacji w necie znaleźć, czy na stronach Policji. Przejdź się do swojego WKU i popytaj jak z wojskiem, może po służbie w NSR będzie łatwiej się dostać.

Okres “próbny” w policji, gdzie siedzisz w prewencji, wynosi 3 miesiące w trybie normalnego zgłoszenia, a 5,5 miesiąca w trybie skoszarowanym przy programie “Rekrut”. Dopiero po tym czasie dostajesz (bądź nie, zależnie od wolnego wakatu) przydział do odpowiedniej komórki / jednostki / wydziału. Co do wykształcenia - za wyższe wykształcenie dostaje się więcej punktów na przyjęciu (+12 bodajże, za prawo, administrację, zarządzanie i informatykę +15), ale tak czy siak musisz mieć maturę zdaną (to jest podstawa). Do tego testy sprawnościowe (możesz znaleźć na youtube jak taki test wygląda) oraz psychologiczne.

Nie wiem, jak to w wojsku wygląda, ale tam to masz 3 szkoły oficerskie na całą Polskę czy 4, Wrocław (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych), Dęblin (Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych), Gdynia (Akademia Marynarki Wojennej), Warszawa (Wojskowa Akademia Techniczna). W nich masz szkolenia na oficera (od podporucznika do pułkownika, ale na pułkownika to się nie da tam wywindować :smiley: major to będzie już orzeł). Bodajże na WAT jest kierunek informatyczny, nie pamiętam teraz dokładnie. W każdym razie nie od Ciebie zależy, do jakiej jednostki trafisz, tylko od tego, gdzie akurat potrzebują człowieka :wink:

@up Tobi - ja znalazłem inne informacje, i to na stronie policji właśnie :wink:

Przeglądałem stronki policji, wojska, abw i tych innych ale tam jest tam mało informacji więc napisałem tu bo może ktoś sie orientuje :slight_smile:

lepsze pierdzenie w fotel niż praca na budowie. No i same przywileje

można też ewentualnie zostać pracownikiem cywilnym w policji czy w wojsku ale to jak wszędzie - żeby mieć dobrą robotę trzeba znac wyoko postawionych ludzi. A co do samej policji i pracy - piszcie na pw jak chcecie coś sie dowiedzieć bo ja skonczylem opp 12 miesięcy - 9.ta kompania - jak ktoś się orientuje to wie, że niezły hardcore i co nieco już wiem o tej profesji