Praca magisterska-czy badanie jest sprawdzane?

Witam.

Jak w temacie, zacząłem właśnie studia magisterskie na kierunku Finanse i rachunkowość, i muszę już zacząć powoli pisać pracę magisterska, tylko mam problem z rozdziałem dotyczącym badań. Tam gdzie pracuję nie chcą mi nic powiedzieć nt. rachunkowości. Pytałem też w innych firmach i też nic. Czy mogę sam takie badanie opisać ale z własnych źródeł, które można znaleźć w internecie ? Czy te badania są sprawdzane pod kątem wiarygodności ?

badania nie sa sprawdzane pod żadnym kątem, majac badania nikt ci nie fiknie ze to nie twoja praca lub ze to plagiat

Bzdury piszesz, że takiego sprawdzania nie ma czy być nie może, chyba, że na uczelni w Pcimiu Dolnym, a już sformułowanie: “nikt Ci ni fiknie”,. no… no…wprost zatyka. Ja tam bym Ci fiknął w przypadku pracy pisanej metodą: kopiuj-wklej i wbrew pozorom nie tak bardzo trudno to stwierdzić.

Nie twierdzę, że w każdym przypadku jest takie sprawdzanie prowadzone, ale przy pewnych podejrzeniach na pewno.

Polecam stronę:

https://www.plagiat.pl/webplagiat/main.action

Każdą pracę w obecnych czasach oddajesz w wersji elektronicznej, a tu do sprawdzenia już bardzo łatwo jeśli chodzi o plagiat. Jeśli chodzi o badania to oczywiście że muszą być Twoje. Jeśli chodzi o dostęp do materiałów to bierzesz z uczelni stosowne zaświadczenie że piszesz pracę na dany temat i ten papierek jest w stanie otworzyć wiele drzwi.

rradek , pozwolę sobie nie komentować bzdur które napisałeś/

akurat sam pisze teraz prace magisterska, moim promotorem jest wysoko postawiony dr. (bez nazwisk) z komendy głownej policji i wiem jak jest w rzeczywistosci :smiley:

Uczelnia, na której studiowałem uczestniczy właśnie w tym projekcie (plagiat.pl). System działa naprawdę z niezłą skutecznością. Rzec mogę, że system ten jest aż nadto czuły, przez co wychodzą czasem niezłe psikusy. Moja praca magisterska została zakwalifikowana w tym systemie jako plagiat, bo przekroczyła drugi wskaźnik (5%). Stało się tak, ponieważ system stwierdził, że sformułowania w stylu “CREATE INDEX ON database” znajdują się już w jakiś dokumentach i musiałem je zerżnąć. ;/

Wniosek - system działa dobrze, ale tylko w przypadku prac humanistycznych.

no wlasnie, ale jak masz BADANIA to juz nikt ci nie zarzuci plagiatu bo masz te badania.

Plagiatu napewno nie będę robił, już o tym słyszałem. Sam będę pisał, tylko chodzi mi o taką rzecz, że mam jakiś temat na przykładzie mojej firmy a okazuje się, że nie będę miał z niej żadnych informacji, to czy jak znajdę w internecie jakieś informacje ale innej firmy, które chciałem się dowiedzieć u siebie w firmie i będę chciał na ich podstawie przedstawić wynik badań swojej firmy czy będą one sprawdzane czy są napewno prawdziwe.

Sorki, że namieszałem, ale niewiem jak to napisać.

Praca na upartego może nie mieć żadnych badań. Liczyć jednak należy się w takiej sytuacji z gorszą oceną końcową.