Praca na 2 ekranach

Witam ostatnio Zacząłem bawić się z używaniem jednocześnie 2 ekranów. Jeden z nich jest w laptopie drugi to monitor. Mam w związku z tym parę pytań.

Po pierwsze jak gram w gry na pełnym ekranie gra włącza się tylko na ekranie laptopa czy jest możliwość przenieść ją na monitor jeśli tak to proszę o podanie sposobu.

Po drugie Podczas grania (tryb pełnoekranowy) gra ogranicza możliwość poruszania się kursora tylko na ekranie na którym włączona jest gra czy można zrobić tak abym mógł mieć grę a po użyciu np jakiegoś skrótu użyć aplikacji które są włączone na 2 ekranie podczas gdy gra jest odpalona i nie zminimalizowana.

Po trzecie mam problem z dostosowaniem rozdzielczości obrazu wyświetlanego na monitorze. Próbowałęm różnych trybów (Rozszerzenie ekranu, Tylko Ekran monitora, Ten sam obraz na 2 ekranach) jednak za każdym razem obraz albo wychodzi poza ekran monitora i ucina mi górny i dolny pasek albo obraz jest za mały i pracuję w kwadraciku.

Monitor: SyncMaster B2430HD

 

Do pracy na dwóch monitorach używaj tylko trybu Rozszerzenie ekranu (w Twoim przypadku pozostałe raczej nie są przydatne). Aby gra się uruchamiała na ekranie monitora ustaw go jako ekran główny (część gier ma po prostu w ustawieniach grafiki opcję wyboru wyświetlacza, ale niestety stosunkowo niedużo z nich i to jest najprostsze rozwiązanie).

Po uruchomieniu gry na pełnym ekranie, kursor jest niejako blokowany w niej, inaczej mogłoby to przeszkadzać w obsłudze (przypadkowo mógłbyś wyjechać kursorem poza grę). Sam korzystam z podobnego ustawienia jak to które opisałeś i najczęściej na pobocznym ekranie mam uruchomiony odtwarzacz muzyczny którym steruje z przycisków multimedialnych na klawiaturze (chociaż pewnie zwykłe skroty klawiszowe też można zmusić do działania, jednak nigdy nie było mi to potrzebne), ewentualnie wyświetlam tam jakiś monitor systemowy, chociażby standardowy w managerze zadań w win8.

Co do problemów z dostosowaniem rozdzielczości, może będzie łatwiej coś wymyślić jak podasz w jaki sposób masz podłączony monitor (VGA/DVI/HDMI/DP) oraz jaką rozdzielczość próbujesz na nim uzyskać.

rozdzielczość nominalna 1920 x 1080 piksele- tak pisze że mam monitor w parametrach podłączony jestem przez HDMI. Tak też mam w ustawieniach komputera (1920x1080) jednak znika mi cały pasek systemowy i tyle samo obcina także z góry więc nie wiem co to zrobić strasznie denerwujące to bo jak używam przeglądarki muszę przenieść na ekran laptopa zmienić to co chcę i znowu wrócić na monitor.

http://scr.hu/27tv/x8mdz

tak mam w ustawieniach rozdzielczości

Dzieki za pomoc z wyświetlaczem głównym tej opcji wcześniej nie widziałem ^^ :stuck_out_tongue:

Albo przewertuj ustawienia monitora

Albo szukaj w sterownikach karty graf. opcji skalowania

Na win7 pasek start jest tylko na glownym ekranie (na win8 jest juz na obu). Wskazówka odnośnie opcji skalowania od JeyJeya jest również warta sprawdzenia.

Jeżeli potrzebujesz drugi pasek, to polecam darmowy zbar - nie jest to pełnoprawny, drugi pasek gdyż nie ma przycisku start, ale posiada zegar z dużym kalendarzem, a ikony / belki programów których okna znajdują na drugim monitorze (nawet zminimalizowane) przenoszone są z głównego paska - bardzo ułatwia to pracę. Dodatkowym ficzerem jest możliwość ustawienia dwóch różnych tapet na każdym z wyświetlaczy.

O podwójnym pasku wiem nawet czytałem że można je “rozdzielić” na Windowsie bez innych programów. Dzisiaj musze przetestować propozycje JeyJeya o skalowaniu i dam odp.