Praca na wielu ekranach - Windows 7

(Realmadryt 1992) #1

Witam!

Proszę uprzejmie o pomoc w sprawie korzystania z dwóch monitorów pod OS Windows 7.

Otóż czy istnieje jakiś sposób na zachowanie układu ikon i folderów na jednym monitorze, po przejściu na inny i ustawieniu go jako glówny i powrocie na poprzedni monitor? Zaznaczam, że problem jest spowodowany głównie różnicą rozdzielczości na obu monitorach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Konor.

(pawcio1212) #2

a nie możesz sobie po prostu skopiować tych ikon z dopiskiem 1 albo z jakąś litera labo inna cyfrą dopisaną

(Realmadryt 1992) #3

Sortowanie skrótów i folderów w windowsie powoduje ich kolumnowe rozłożenie na pulpicie.

A ja jedne mam z lewej strony, drugie na górze, a kolejne z prawej. Po przeniesieniu na monitor o innej rozdzielczości i użyciu go jako monitora głównego i powrocie na mniejszą rozdziałkę ikony układają się zupełnie inaczej, kompletny chaos. Więc to nie rozwiązuje mojego problemu, albo źle odpowiedź zrozumiałem.

(pawcio1212) #4

nie wiem czemu zmieniasz ciągle ekran główny przecież nie musi być główny żeby z niego korzystać

(Realmadryt 1992) #5

Jestem pewien, że mi ta uwaga nie pomoże w rozwiązaniu problemu.

Pracuję często także na jednym ekranie. Jeśli laptop stoi w domu na biurku, to podłączam go do zewnętrznego monitora, który ma większą przekątną i jest lepszej jakości niż wbudowana matryca. Wtedy jest on ekranem głównym, gdyż nie korzystam z wbudowanego. Logiczne, prawda?

A w podroż, czy do pracy nie zabieram ze sobą monitora.

(pawcio1212) #6

wyłącz autorozmieszczanie ikon powinno pomóc

ppm na pulpicie->widok->autorozmieszczanie ikon

tylko nie ruszaj układu ikon nawet jeśli zmienisz monitor

(Realmadryt 1992) #7

Nie korzystam z autorozmieszczania ikon :wink:.