Praca na windows 7 na virtualboxie pod debianem - czyli jak ugryźć temat

Witam. Mam kilka pytań odnośnie tego tematu. PS bądźcie wyrozumiali bo dopiero zaczynam poważnie ogarnuać gnu\linuxa :slight_smile:

  1. Jak wyglądają sprawy graficzne tzn czy np jak będę chciał zagrać w coś na windzie albo robić coś co wymaga karty graficznej to muszę też instalować na niej sterownik graficzny czy wystarczy ten co na linuxie ? 

  2. Odnosząc się jeszcze do pierwszego pytania czy, żeby karta graficzna działała w pełni na vb muszę instalować jakieś guest additions czy poprostu pogrzebać w ustawieniach ?

  3. Czy praca na windzie na vb różni się czymś od normalnej z postawieniem na dysku ? Chodzi mi o jakieś spowolnienia, lagi itp

Pomóżcie :) 

Nie wszystko będzie działać prawidłowo na VBox, najbardziej da się to odczuć na grach 3D, niektóre po prostu nie ruszą. (ale problemów będzie na pewno mniej niż przy WINE)

Instalujesz system, potem koniecznie Virtual Addons i nie martwisz się żadnymi sterownikami.

Z doświadczenia wiem, że jeśli chcesz pograć na maszynie wirtualnej, to lepiej sprawdzi się tu też darmowy VMWare Player. (ale nie wiem, czy jest wersja dla Linuksa)

Jest VM Player dla linuksa.

https://wiki.archlinux.org/index.php/PCI_passthrough_via_OVMF to jest jedny sposób na  uzyskanie praktycznie pełnej wydajności na maszynie wirtualnej szczególnie jeśli chodzi o GPU. Zapomnij o jakimkolwiek graniu czy obrócę zawansowanej 3d na vbox/vm player

Kiedyś Guest Additions pod Windows tłumaczyło wywołania DirectX na wywołania m.in OGL z pomocą WINE, a więc niekoniecznie obecnie problemów musi być mniej.

Aha. Czyli jakbym chciał zainstalować te guest additions na windzie to mam je pobrać na linuxie i zainstalować czy na windzie i tam zainstalować ? Spróbuję też tego VMW.

Bardziej chodzi mi o jakieś niespecjalnie wymagające rzeczy typu renderowanie filmików w cumtasii albo granie w gierki z 2005-2010 roku. Da radę ?

A może łatwiej będzie na KVM niż na VB ? :wink:

Po instalacji systemu na wirtualce program sam cię zapyta czy chcesz zainstalować addonsy. Gdy klikniesz “tak”, to w cd-romie na emulowanym systemie (w tym wypadku Windows) pojawi się zamontowany obraz płyty z dodatkami. Instalujesz dwuklikiem w moim komputerze, jak każdy inny program.

Ok, wielkie dzięki :) 

w vmware z obsługą grafiki jest coraz lepiej, pamiętam że skyrima mi się udało uruchomić na maszynie wirtualnej, i wmiare znośnie to działało na moim laptopie, z grafą Geforce GT650M