Praca pamieci DDR w dualu

Witam

Mam u siebie pamiec: 3 x 256 DDR (400) windows wykrywa je normalnie jako 768 Mb

do niedawna mialem 2x 256 w dual channel i teraz jak dolozylem 3 kosc to wciaz podczas wlaczania komputera pisze mi iz Dual Channel jest “enabled”

wiec jestem ciekaw jak to teraz dziala, wyglada to tak jakby 2 kosci dzialaly w dualu a pozostala trzecia osobno

jak to jest naprawde ??

Właśnie tak działają. Jeśli twoja płyta główna obsługuje tryb Dual Chanel to gdy wykrywa kości w odpowiednich bankach i pisze Enabled to wszystko jest OK. Trzecia kość im “pomaga” ale nie jest z nimi w dualu. Mam nadzieje że te w dualu są do tego “przystosowane” i maja te same parametry.

A płyta ile posiada banków pamięci.

tak sa to 2 identyczne kosci jednak wczesniej byly 2 rozne a i tak dual channel dzialal

posiada 3 sloty (epox 8RDA3i)

Kości będą pracowały w dualu ale najefektywniej jeśli będą to kości sparowane przez producenta.

no teraz sa dokladnie te same ale czy producent je zaleca do pracy w Dual channel to nie wiem :slight_smile: to sa zwykle 2x ELIXIR’y (400) - te sa w Dualu + GOODRAM (400)

Kości rekomendowane przez producenta do Dualu są parowane i sprzedawane razem

marbed a co to za różnica? Ważne żeby wykryły je w dualu. Jakośc, prędkośc działania nie ma nic do tego czy kości są kupione oddzielnie czy kupione w dwu-paku.

No ponoć jest różnica we współpracy takich pamięci, bo kości z jednej serii będą prawie identyczne :slight_smile: Coś w tym musi być, a nie tylko chęć zbicia większej kasy, bo dwupak jest droższy od dwóch luzem :slight_smile: Więc jak spotkacie życzliwego sprzedawcę to wam sam dobierze kości i wyjdzie na to samo a i na browar zostanie… :wink:

Różnicy nie ma (przynajmniej w moich osobistych testach takich nie zauważyłem). Dual to dual. 128 bit to 128 bit a nie 128,5 ;]

PEwnośc że będą “biegały” luzem.

a może nawet na dwa! :smiley: