Praca po technikum Informatycznym

witam,juz niedlugo zbliżają się testy gimnazjalne,a po nich decyzja do jakiej szkoły chce sie wybrać.I zdecydowałem się pójść w kierunku informatycznym :

Programista

Nie wiem czy mogę się czegoś specjalnego spodziewać po ukończeniu technikum ,tzn nie znam rynku pracy, i nie wiem czy tacy ludzie są potrzebni

Ale trochę o sobie, co by wam pomogło trochę mnie na kierunkować na przyszłość . 

 

Mianowicie w szkole idzie mi raczej niżej niż średnio, BO NIE LUBIE SIĘ UCZYĆ, mam głowę do nauki, ale po prostu mi sie nie chce. …  z matmy i fizyki to totalna klapa chociaż z fizyki nie tak wielka jak z matmy, z fizyki ostatecznie daje radę .Mocnymi przedmiotami w szkole to Angielski,Geografia,Historia,Wos. w średnim zakresie Biologia, Chemia i Polski. Więc niema mowy że pójdę na jakiekolwiek studia po ukończeniu szkoły. Oczywiście teraz zapewne będziecie mi mówili że do programowania potrzebna jest matma i fizyka,ponieważ uczy logicznego myślenia, no ba. Wykorzystałem zdolność logicznego myślenia do nauczenia się samodzielnie umiejętności programowania w :

PHP,JavaS oraz osobno pojąłem wielką wiedzę w  MY SQL. oraz jestem początkujący w pythonie – (ale jak zapewne się domyślasz posiadam też ogrom umiejętności w css.i html, może sa to same kody,ale od nich zależy budowa całej strony ^^ )

teraz chce się uczyć C#,C++.

 

Chociaż też pewnego czasu zacząłem się JARAĆ grafiką 3D .Bardzo podoba mi się modelowanie różnego typu przedmiotów, ale w tym cały czas się uczę i moje prace są banalnego i prostego wykonania . 

 

Myślicie że z moimi umiejętnościami mogę znaleźć jakąś pracę być może w gamedevie ,bądź tworzeniu stron www,za pieniądze z których będę mógł się utrzymać w przyszłości oraz nie martwić się tym czy starczy do pierwszego ?. Czekam na wasze zdanie . 

Dużo gadania, no ale:

  • co do grafiki: masz zdolności plastyczne/graficzne, czy tylko mechanicznie potrafisz obsługiwać oprogramowanie? Ja swego czasu (pewnie w Twoim wieku, gdy prosta scena renderowała się na P120 z 8MB kilka dni) też potrafiłem posługiwać się oprogramowaniem, ale brakowało “tego czegoś” (wyobraźni przestrzennej i zmysłu artystycznego).

  • programowanie. Dokładnie, co wyżej. Nauka danego jeżyka programowania to raczej banał, jak się opanuje chociaż C, czy C++  - zmienieją się tylko trochę zasady. Programowanie to logarytmika i właśnie matematyka.

Jak napisałeś - musisz mieć na coś “zajawkę”. Czujesz, że kręci Cię grafika 3D - grzeb się w tym, coraz głębiej i głebiej. Publikuj swoje prace i patrz, co ludzie mówią. A studia - czemu nie? Jak będziesz miał szczęście i znajdziej jakąś robotę - czemu nie iść na zaoczne, nawet jak to *WSTiT? Zawsze masz szansę trafić na dobrych wykładowców, którzy w kilka wykładów mogą Cię ukierunkować.

 

 

* WSTiT - Wyższa Szkoła Tego i Tamtego

Czyli mam rozumieć że z moimi umiejętnościami matematycznymi  i innych przedmiotów ścisłych,mam szanse pójść na studia?

co do progamowania,tak jak powiedzialem,nie mam problemów z łapaniem języka danego programowania a potem wykorzystywania go w praktyce. A co do grafiki 3D Jak miałbym wybrać ten kierunek, to tylko i wyłącznie chciałbym się tym zająć w Game Devie, ponieważ świat “Fantasty” czyt. różnego typu modeli bohaterów, ekwipunku, potworów to,to co kocham od małolata. Zawszę ciekawiło mnie jak powstała grafika od tibi, do najnowszych produkcji gier, i ile zajmuje tworzenie danego przedmiotu/postaci. Jednakże nie wiem czy nie jest to tylko zauroczenie do grafiki 3D bo programowanie mam w sobie i wiem o tym, ale jak to wykorzystać w przyszłości,aby mieć pieniądze, i pewną przyszłość?