Praca routera bez podłączenia do PC?

Witam wszystkich. Od razu napiszę, że nie szukałem odpowiedzi w necie (google itp), bo naprawdę nie mam czasu :x

Niedługo chłopaki z Netii podłączą mi łącze Ethernetowe i niestety my wife nie pozwoli mi puścić kabla po domu i muszę podpiąć router. I tu pojawia się pytanie - czy router WiFi może być podpięty tylko do sieci i zasilania ,czy prócz tego jeszcze musi być podpięty do PC? I jak już wrzuciłem ten post to zadam drugie pytanie - czy wybór routera: Netgear WNR1000 jest ok? I w jakim standardzie powinien być ten router (a/b/g/n)

Dzięki z góry i pozdrawiam wszystkich

Zawsze mi się zdawało, że w małżeństwie wszystko ustala się wspólnie ale mniejsza o to :wink:

Może, jeśli PC ma kartę sieciową WLAN.

Ten router działa w standardzie Lite-N, tzn. obsługuje maksymalny transfer do 150Mbs. Większość routerów działa w standardzie b/g. Jeśli nie masz karty sieciowej, działającej w standardzie n, to router i tak będzie pracował w standardzie g.

Pozdrawiam!

Przecież będzie podpięty do komputera - za pomocą WIFI :wink:

A na poważnie - po to są samodzielne routery aby nie trzeba było posiadać włączonego komputera w celu udostępnienia sieci.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Stan … zewodowych

Router jest niezależny od innych urządzeń, ale trzeba jakoś go skonfigurować. Z reguły przez przeglądarkę, choć nowsze umożliwiają konfigurację przez narzędzia w Windows 7 - wykrywa nowy nieskonfigurowany router, pyta czy skonfigurować, następnie jest pytanie jaką nazwę sieci nadać i gotowe, razem z szyfrowaniem WPA2.

Najlepiej by router pracował w standardzie N, mają najlepszy zasięg i stabilność połączenia. G powoli odchodzi do lamusa, choć urządzenia są tanie (router już ok. 50zł, za N 3x więcej). Jeśli nie ma wbudowanych anten, to powinien mieć przynajmniej dwie. Jest lepsza stabilność połączenia, w przypadku jednej anteny sygnał może być, kilka cm obok już nie (interferencja sygnałów odbitych).

W Netii zdaje się że jest ADSL, a są routery od razu z wbudowanym modemem ADSL, wtedy będzie tylko jedno urządzenie. Ale o szczegóły trzeba spytać operatora, bo może to być ADSL AnnexA, może być AnnexB, może być coś zupełnie innego.

Super - dzięki za pomoc - jednak jak dowiem się już czy to jest AnnexB czy A to poproszę o zasugerowanie dobrego routera.

Ma on pracować w mieszkaniu o pow 50m2 - mają być podpięte przez WiFi 2 urządzenia (desktop i netbook). Router będzie zainstalowany na ścianie ( na wysokości ok 2,5 metra).

Chodzi również o to, że na PC gram po sieci w gry typu CoD - jakie zakupić urządzenie do podłączenia przez USB do PC, żeby transfery były stabilne i mocne?

Spoko mój kumpel z polibudy ciśnie w CSa i na routerze netgear wnr2000 podłączony przez wifi ma stałe pingi ~1-10… :stuck_out_tongue: Kwestia pingów w grze raczej zależy od providera, router ma tutaj drugorzędne znaczenie. Chociaż wiadomo, że warto mieć jak najlepszy, aby jak niektóre super-sprzęty nie rozłączał się w trakcie ważnej rozgrywki… :slight_smile:

Routery takiego pokroju spokojnie pokrywają 50m^2 obsługują na raz kilku userów z stabilnymi i mocnymi transferami, więc się nie bój. :slight_smile:

Witam ponownie.

Już wiem - mam Anex A.

Nie za bardzo mogę znaleźć routery tego typu - a konkretnie Pentagramu - chyba, że polecacie coś innego do kwoty 150 PLN - poza tym potrzeba mi kartę sieciową do PC i jest pytanie - który lepszy USB, czy PCI?

Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Jesteś‼ pewny, że nie masz w komputerze karty sieciowej? Jeśli nie, to polecam na PCI, z USB możesz mieć tylko problemy i przepustowość będzie mniejsza, jeśli w przyszłości byś chciał zwiększyć szybkość łącza internetowego.

Kolega MAMROCK chce do komputera chyba karte sieciowa ale wifi jesli sie nie myle…

Co do routerów jest tego troche na alledrogo itp np. PENTAGRAM Router P 6351 N 300MBs.

Może i tak, nie analizowałem wątku ale i tak polecam kartę na PCI.

Wystarczy się dobrze rozejrzeć :wink: Co do karty, to lepiej kupić kartę na PCI.

Pozdrawiam!

Na początek trzeba rozgraniczyć połączenie ADSL od zwykłej kablówki. Kolega potrzebuje router do Netii. Jeśli ma być to sprzęt ze zintegrowanym modemem ADSL to ważne jest na jakim annexie jest linia. Linie Netii dzierżawione od TP: annex A, linie Netii: annex B. Zakładam, że zainteresowany nie ma modemu z wyjściem sieciowym RJ45 (jeśli ma to niech napisze). Z routerów pod Annex A wybrałbym Netgeara DGN1000, albo jeszcze lepiej DGN2000.