Praca systemu na partycjach GParted

Witam. Mam następujące pytanie obecnie mój system Windows 7 pracuje na własnych partycjach czyli wykonanych za posrednictwem instalatora Windows 7.

Moje pytanie jest następujące czy jeśli usunę te partycje i wykonam je programem GParted to system będzie pracował na nich wolniej niż na tamtych ? Z góry dziękuje za pomoc.

Będzie pracował tak samo. Proces tworzenia partycji przebiega tak samo zarówno podczas pracy instalatora jak i w programie gParted.

No niby tak ale tworząc przez instalator automatycznie jest dodawana taka mini partycja która jest niewidoczna w systemie. Do czego ona służy ?

Ta ukryta partycja 100 mb zawiera niezbędne narzędzia ratunkowe oraz pliki systemowe, byś mógł np. naprawić system bez konieczności szukania płyty.

Partycja ta tworzy się własnie przy podziale dysku przez instalator Windows, natomiast jeśli instalujesz system na uprzednio przygotowanych partycjach (czyli tylko wybierasz odpowiednią), wtedy ta 100 mb nie jest tworzona.

Zrobilem te partycje i zainstalowałem system i zauważam ze gdy włączę GParted to przy partycji na której jest system pojawil sie napis BOT czy jakos tak. Czy jest to normalne w czesniej tego nie bylem po sformatowaniu tej partycji nie znika może ja cos niechcący wlaczylem ?

Jest to całkowicie normalne. Słówko boot wskazuje na rozruchową partycję systemu, nie masz się czym przejmować.