Praca wakacyjna - pomoc przy komputerach

Witam,

Mam 15 lat i wpadłem na pomysł, aby przez okres wakacyjny zarobić trochę grosza :grinning:
Mieszkam w małym miasteczku (ok 7 tys mieszkańców). Myślałem nad prostą pomocą przy komputerach, jak np. instalacja systemu, formatowanie, optymalizacja systemu, oczyszczanie z wirusów itp. Może to w ogóle “wypalić” ?

Pod warunkiem że masz znajomych którym będziesz mógł to zrobić, którzy Cię komuś polecą itp.
Bez tego - zapomnij.

Rozumiem. A co Pan sądzi o przypięciu ogłoszenia na tablicy (nie na stronie, tylko takiej rzeczywistej) ?

nie zaszkodzi

Kosztuje to tylko tyle, ile wyniesie Cię wydrukowanie tych kilku(nasty/dziesięciu) kartek + trochę czasu na ich rozwieszenie.
Sprawdź, to się przekonasz.
Kiedy jeszcze sam się w to bawiłem, to z takich rozwieszanych kartek (nie liczyłem ile tego rozwiesiłem, ale pewnie kilkaset łącznie), złapałem chyba z 2-3 klientów. A nie rozwieszałem tego w malutkim miasteczku, tylko w dużym, kilkusettysięcznym mieście.

Zahacz się lepiej u jakiegoś rolnika jako pomoc, albo roznoś gazety, szybciej na tym coś zarobisz niż na serwisie. Taki serwis to kilka lat budowania jakiegoś zaufania i poczty pantoflowej. Serwis możesz zrobić jako dodatek do jakiejś “stałej” roboty na czas wakacji.

W mieście, jak się domyślam, funkcjonują serwisy komputerowe, a moim miasteczku nie ma czegoś takiego.

I to jest twój atut.

A macie Państwo jakieś pomysły co jeszcze można byłoby na komputerach robić ? Jakieś najczęstsze problemy.

A jakie usługi Pan wykonywał ?

Reinstalacja systemu, pozbywanie się wirusów… ogólnie, wszystko to, z czym klient sam nie mógł sobie poradzić.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :slight_smile: Pozdrawiam

Dopisz w ogłoszeniu że parasz się też jako pomoc - wdrożenie użytkowania komputera dla osób starszych - to bardzo pomaga :slight_smile:

1 polubienie

Do tego to trzeba mieć masę cierpliwości.

1 polubienie

Jak myślicie ? Ile brać za np. instalacje systemu, złożenie komputera, usuwanie wirusów, oczyszczanie systemu czy, jak kolega wyżej napisał, lekcje obsługi komputera ?

Nie jest to jakaś reklama, po prostu pierwszy wynik z google :stuck_out_tongue_winking_eye:
http://pcrec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=2

Dzięki :wink:

@anon741072 nie strasz chłopaka tak wysokimi cenami :slight_smile:
@malan007 - jak będzie za wysoka nic nie zarobisz :wink:

Wiem. Zresztą nie jestem profesjonalną firmą więc ceny będą stosunkowo niższe :slight_smile:

Ale przecież te ceny wcale nie są jakieś wysokie. Powiedziałbym nawet, że dość niskie.

1 polubienie