Praca webmastera , na jakim systemie operacyjnym?

Witam,

moje pytanie jest proste , na jakim systemie pracują webmasterzy, czy linux to standard w tym “zawodzie” ?

Dzięki

OS nie ma tutaj żadnego znaczenia, jeżeli tylko z pojęćia webmastera wykluczymy pojęcie webdesignera. klepać kod można pod dowolnym OSem, z poziomu dowolnego edytora tekstowego, webdesigner, to już typowo praca z grafiką, biorąc pod uwagę mniejszą popularność darmowego GIMPa niż spiraconego Photoshopa, większość Grafików i Webdesignerów, pracować będzie pod Windowsem. administracja serwerami… cóż, większy udział na rynku wciąż ma Apache, ale nie każdy apacz stoi przecież na Windowsie.

tak więc nie ma reguły, co kto woli :wink:

Ci profesjonalni zazwyczaj wybierają Maca.

Nie zawsze…

Jak ja bym miał być webmasterem, to tylko Windows :wink:

a uzasadnisz to czymś?

Tak.

Większość programów jest na Windowsa, łatwiej się na nim pracuje i można na nim zrobić naprawdę dużo :wink:

a wymienisz wiele programów, za wyjątkiem wspomnianych wcześniej graficznych, które to są tak niezastąpione pod Windowsem?

wybacz, ale to chyba nie jest argument? ponownie, przykład poproszę.

nie znam się, linuksa mam, ale korzystam z niego niezwykle rzadko, jednak na moim średnio skonfigurowanym distro pracuje mi się znacznie lepiej niż na windowsie.

wysil się na więcej obiektywizmu :wink:

Tak.

Np. FrontPage, Zajączek, CoreEditor…

Chyba że są takie odpowiedniki pod linuxa to przepraszam :wink:

Tu akurat sie sam wkopałem, bo na linuxie też można dużo zrobić :mrgreen:

Są Gusty i Guściki :wink:

Nudze, bo już prawie śpie :stuck_out_tongue:

odpowiednika FrontPage na szczęście nie ma, jeszcze nie widziałem by ktoś na poważnie tym w tym pracował.

z pozostałymi przykładami… cóż, jak możesz w ogóle porównywać pracę na linuksie i windowsie, jeżeli brakuje Ci podstawowej wiedzy na temat tego pierwszego?

Coś tam o Linuxie wiem.

No ale, nie ciągnijmy tej dyskusji OT, która nie prowadzi do niczego :wink:

Każdy preferuje to, co mu najbardziej odowiada - z mojej strony EoT.

Pozdrawiam :slight_smile:

poza tym istnieje coś takiego jak emulacja w linuksie 8)

programy z windy również na linuksie będą chodzić wiec nie widze tu problemu

lubisz winde pracuj na niej, linuksa to pracuj z pingwinkiem

nie ma tu żadnych przeciwskazań czy zaleceń

Niewiem czy się zrozumieliśmy ,chodziło mi o pracę czyli wymagania pracodawcy w przyszłości ,oczywiście o php też chodzi. Czy pracodawcy powiązani z tworzenie stron www tworzą serwisy itd na linuxie ,gdyż jak wiadomo konfiguracja itd php przykładowo na linuxie wygląda innaczej ,również odnosze się do Gimpa i photoshopa(pirata) .Jak wiadomo musi być orginał photoshopa a co za tym idzie to wiadomo, czy poprostu pracodawcy wybierają gimpa i dziękuje . Odpowiedzi konkretnej nie uzyskałem ,gdyż chyba się nie zrozumieliśmy .Ja osobiście wole pracować na windzie ,gdyż tworze również win32,LECZ PYTANIE JEST CZY PRACODAWCY ZATRUDNIAJĄ osoby ,które odrazu umieją “odnaleść” się na linuxie czy to bez znaczenia ?

DreamWeaver bo idealny do kodów

Flash - bo nie znajdziesz zamiennika na takim poziomie pod linuxa

Photoshop wiadomo choć może być też Macromedia Fireworks

Serwery do testów to niema o czym gadać bo na obu da się postawić

doczepiłeś się do ludzi a sam jakie masz argumenty ? Na czym robiłbyś stronki pod linux-em he ? gimp pewnie ? :mrgreen: błagam

fakt o nim nie pomyślałem, ale pod windą i tak go nie używam, bo mnie nie stać :wink:

jak już wspomniałem, pomijałem w swoich wypowiedziach grafikę, bo grafiką się nie zajmuję.

danpas19 , wszystko zależy jaki to pracodawca i byłby Twój zakres obowiązków

Temat jak widać więc wszystko jest proste. Webmasterzy zarabiają spore pieniądze więc stać ich na oprogramowanie a gdybym miał pracować u gościa który chce mieć porządnego webmastera a nie jest wstanie zakupić tego oprogramowania to bym kolesia wyśmiał bo co to za pracodawca ktory oprogramowania nie kupi bo drogie :slight_smile: pewnie by chciał mieć kogoś za 1000 zł miesięcznie a nikogo takiego nie znajdzie.

na windows xp albo na viscie :o :o :o

Dlaczego? Może jakieś argumenty :? ??

Webdesigner, którego głównym narzędziem pracy jest jednak Photoshop, to sobie na Linuksa nie przejdzie. Ale MacOSX to nie problem. Podobnie z Flashem.

A ci webdeveloperzy co piszą w PHP czy Pythonie spokojnie mogą programować aplikacje internetowe na Linuksie, MacOSX czy innym FreeBSD (i wielu tak czyni ucząc się jednocześnie administracji), ci jednak piszący w ASP.NET mają gorzej, bo wsparcie tej technologii pod Linuksem nie jest jeszcze idealne.

A twórcy pracujący przy JSP nie wiem w czym mogą robić, nie mam do czynienia.