Praca wentylatora

Witam posiadam laptop Asusa, podczas włączonej gry ktora nie ma wygorowanych wymagan laptop na baterii chodzi bez uzycia wentylatora, jednak gdy podlacze do zasilania wentylator odrazu sie wlacza, w opcjach zasilania wszystko jest ustawione ok, wiec nie wiem gdzie to przestawic , prosze o pomoc

Na baterii może po prostu nie być potrzeby używania wentylatora. Pracując na baterii laptop zrzuca wydajność by oszczędzać energię. Więc jeżeli gra jest mało wymagająca, następuje zrzut wydajności by oszczędzać energię a co za tym idzie temperatury nie rosną to wentylator jest wyłączony.
Po podpięciu zasilania zmienia się automatycznie profil energii na wydajny. Dlatego wtedy wentylator się uruchamia bo wzrasta jego wydajność a co za tym większy pobór energii co łączy się ze wzrostem temperatury.

no właśnie ale gdzie mam to ustawić, żeby podłączony pracował tak samo jak na baterii ??

Masz taką aplikację jak ASUS Armoury? Jeżeli tak to tam możesz wybrać tryb pracy. Od cichego po turbo. Jeżeli nie masz tej aplikacji lub ona nie działa poprawnie z twoim modelem laptopa to musisz ustawiać odpowiedni plan energetyczny w panelu sterowania w systemie. Pamiętaj jednak im cichsza praca wentylatora tym mniejsza wydajność samego laptopa. Trzeba znaleźć po prostu złoty środek.

:thinking: A zobacz w BIOSie czy nie ma czasem takich opcji.