Praca wielomonitorowa na Linuksie

Witam Wszystkich,

To mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Czy do pracy wielomonitorowej na linuxie wybrać kartę graficzna od Nvidia czy od AMD?

Czy AMD Eyefinity (3 monitory) dobrze pracuje na linuxie/czy w ogóle da się?

Jaki linux spytacie, dokładnie nie wiem, jaki byście polecili do pracy na desktopie z Eclipse/Netbeans?

Ważne żeby OS miał dostępne sprawdzone sterowniki do płyt głównych Intela serii 6x i żeby był nowszy interfejs graficzny. Archaiczny jak w win 95 jakos nie zachęca.

Czy sterowniki intela do HD Graphics pozwalają na pracę na dwóch monitorach pod linuxem?

To co wiem, to ci powiem:

Bardziej schylałbym się ku Nvidii.

Każdy Linux ma w dużej mierze te same sterowniki, bo są zawarte w jądrze systemu.

A wygląd to już według upodobania: Gnome, KDE, LXDE, XFCE, FluxBox, a jak chcesz to nawet konsola :stuck_out_tongue:

Codziennie pracuje na intelu 4000 zintegrowanym w procesorze i5 z dwoma monitorami pod systemem Debian.

To napawa optymizmem, jednak powszechnie wiadomo, że intel traktuje sterowniki dla Linuxa po macoszemu.

Nawet w trakcie rozmowy o pracę pracodawca mówił mi, że rozmawiał z tymi co robią w Polsce sterowniki dla Intela i od nich usłyszał, że te sterowniki powstają na odczepnego.

chciałbym by inne firmy miały takie “odczepne” sterowniki :slight_smile:

ale konkretnie: przez jakichś czas stery pod lina były lepsze niż pod windowsa 7 (ale znowóż je poprawili i sytuacja się odwróciła). Historię można sobie poczytac na phoroniksie :slight_smile:

To skąd są problemy, że praca na baterii jest krótsza niż na Win, jak z zarządzaniem wykorzystania energii? Jest jeszcze karta graficzna jako układ o dużym zapotrzebowaniu na papu ATI lub Nvidia to ich wina?