Pracownik salonu orange a inwiligacja...!

(Adriannowak260184) #1

Mam pytanie czy pracownik salonu orange znajac moj numer moze czytac moje sms-y i podgladac moje połaczenia?

(Łukasz14) #2

Adler , nie, nie może bo to niezgodne z prawem. Chyba, że byś był poszukiwany listem gończym i policja by chciała Cię namierzyć.

(Dolcegabbanazabrze) #3

Masz na myśli bazę danych w sytuacji gdy dzwonisz do Biura Obsługi Klienta bądź korzystasz z pomocy w salonie?

Tak, mogą. Nie tylko orange. Cała branża IT prowadzi takie dane. Bynajmniej poza jego wzrok podczas pomocy Tobie - wyjść to nie ma prawa. Nie może tego przetwarzać w żaden sposób dalej bez zgody prokuratury.

(Adriannowak260184) #4

Ufff kamien spadł mi z serca mam nadzieje ze inni tez podzielaja Twoje zdanie :lol:

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 14:20 został dopisany post przez Adler

chodziło mi tylko o to czy moja laska pracujaca własnie w tymże salonie orange może czytac moje esy i widziec do kogo polaczenia wykonywałem nic poza tym...

(Dolcegabbanazabrze) #5

A jak udowodnisz fakt, że osoba, która pełni dyżur np nocny na numerze infolinii (typu: "wciśnij zero, by połączyć się z konsultantem"), nie popija kawki mając na monitorze lekturę połączeń i smsów wybranej losowo osoby? :slight_smile:

Nie udowodnisz. :slight_smile:

(Łukasz14) #6

Adler , zależy jakie ma uprawnienia. Możliwe, że może zobaczyć, ale wtedy łamie prawo :stuck_out_tongue:

(Karol Grzech) #7

Witaj,

Pracuję w Orange. Nie w salonie a jako "lotny" handlowiec jednak systemy mamy wszyscy takie same (w salonach nawet mają mniejszy dostęp niż ja). W każdym razie pracownik salonu orange nie może czytać Twoich smsow. Nie może też podsłuchiwać rozmow ani sprawdzać gdzie dzwonisz w danej chwili. Może jedynie wyciągnąc z systemu fakturę (identyczną jak dostajesz co miesiąc tyle żę w .pdf) i na niej odczytać gdzie dzwoniłeś, o ktorej, ile trwało połaczenie i na jaki numer pisałeś smsy, oczywiście ich treści nie widać. Jeśli nie chcesz zeby na fakturze znajdowały sie te szczegolowe dane a same ilosci smsow i polaczen - bez wyszczegolnienia gdzie i kiedy to skontaktuj sie z Biurem Obsługi Klienta i WYŁĄCZ usługę "rachunek szczegołowy". Jeśli Twoj numer to pre-paid czyli numer na kartę to tym bardziej NIKT i NIC nie jest w stanie sprawdzić, odczytać czy inwigilować :slight_smile:

(sosen86) #8

oj jaki straszny problem kolega ma :stuck_out_tongue: ma laskę inni mówią na kogoś takiego dziewczyna i ma problem czy ona nie zauważy z kim sobie on kręci na boku. :stuck_out_tongue: ty uważaj bo może akurat polubiła forum dobreprogramy i cię właśnie namierza :stuck_out_tongue:

(Adriannowak260184) #9

Oj znowu mnie złapałas :x Tak na poważnie mam prepaid wiec tak jak kolega napisał wyżej niczego nie dowie sie [-X

(Dolcegabbanazabrze) #10

A to ciekawe, bo sam mam prepaida i jakiś czas temu miałem problemy z orange (zniknęły mi z konta 2 razy w ciągu kilku minut kwoty 125 i 100 zł) i kontaktując się z jakąś uprzejmą Panią przez infolinię - sprawdziła, powiedziała, że "faktycznie, nie widzę tu żadnych połączeń ani smsów w tych godzinach; wczesniej ma Pan połączenia na numery takie i takie oraz kilka smsów ale nic o takiej wartości i faktycznie widzę dwa razy kwoty ujemne; przepraszamy, już popawiam" i pieniążki dodała na moje konto.

Więc?

(Adriannowak260184) #11

Miała moze podglad dlatego ze korzystałes z infolinii a gdybys zadzwonił do zwykłego salonu orange tez mogłaby Ci udzielic takich informacji?

(Sidhmor) #12

Dokładnie, dane takie muszą być zbierane, bo w jaki niby sposób mieliby rozpatrywac reklamacje. Tak jest wszędzie, ale te dane oczywiście są prawnie chronione, co nie oznacza jednak że nikt do nich nie ma dostępu

(Karol Grzech) #13

Czytać ze zrozumieniem jeszcze chyba umiem i wydaje mi sie ze tytuł postu to ...PRACOWNIK SALONU ORANGE... wieć wypowiedziałem się na temat pracownika salonu. Na BOK, BOKB, SDS itp konsultanci telefoniczni mają inne narzędzia i w przypadku pre paida mają możliwość sprawdzenia ostatnio wykonanych połączeń po stosunkowo krotkim czasie bo jak wiadomo połączenia te nie zapisują sie na rachunki czy faktury po w prepaidach ich nie ma. Tak naprawdę to każdy sms, mms, kazde połączenie jest rejestrowane i przechowywane i udostępniane wyłacznie dla policji z nakazem prokuratury. W kazdym razie pracownik salonu o ktorego pytal kolega takich możliwości nie ma.

(Kitas5) #14

może sobie jedynie sprawdzić jak wygląda Twoje konto w przypadku abonamentu: dane personalne, rachunek za 3 ost miesiace(sredni), od kiedy umowa. W przypadku prepaida i wogole polaczen to tylko biling gdzie i ile trwalo polaczenie ewentualnie pod jaki numer byl sms. W Orange dużo stawia się na politykę ochrony danych... to, że pani z BOK mówiła że nie widzi połączeń i że były wysłane smsy pod nr nie oznacza że czytała treść tych rozmów tylko tak jak było wspomniane wyżej widzi numer telefonu i godzinę o której sms został wysłany.

(Dolcegabbanazabrze) #15

Nie, no w porządku :slight_smile: Rozwinąłem tylko temat :smiley:

(Maciejboss) #16

wszystko jest chyba monitorowane bo kazdy pracownik ma swoje loginy i kody i jak pobiera jakies dane to wszystko sie zapisuje

(Karol Grzech) #17

Zgadza się, oprocz loginow i hasel przy kazdym logowaniu do jednego z systemow musimy wpisac token ktory przychodzi nam na komorke w momencie logowania. Generelnie zabezpieczenia sa mistrzowskie :smiley:

(adpawl) #18

Panowie, proszę edytować swoje posty i poprawić w nich pisownię.