Pracuj.pl wysyła SPAM

witam

kilka dni temu dostałem email z serwisu pracuj.pl z życzeniami urodzinowymi.

wszystko było by okey ale nie mam konta na tym serwisie od 6 miesięcy.

w emailu jest link https://www.pracuj.pl/mojpracuj/wypisz.aspx żeby się wypisać, ale jak chcę się wypisać to mam komunikat:

"Błąd! Podany adres e-mail nie jest przypisany do żadnego użytkownika w bazie Pracuj.pl"

To pytanie dlaczego oni mają jeszcze moje dane jak konto usunąłem?

rozumiem że pewnie mają email i go nigdy nie usuną z bazy, ale nie do diabła, imię, datę urodzin itp.

Można gdzieś to zaskarżyć?

Napisz do nich :slight_smile:

Jeśli mimo usunięcia konta z ich portalu nadal trzymają takie dane osobowe i jeszcze do tego wysyłają do ciebie jakiekolwiek maile ta łamią prawo, wiem to na pewno bo byłem niedawno na szkoleniu na ten temat.

Myślę że mógłbyś ich nawet o to pozwać jeśli mail faktycznie był od nich.

Skoro się wyrejestrowałeś i usunąłeś swoje konto to nie mają już prawa wysyłać do ciebie czegokolwiek, nawet jeśli rejestrując się wyraziłeś zgodę na przesyłanie maili to po wyrejestrowaniu się zgoda jest nieważna.

Co więcej dowiedziałem się na tym szkoleniu że zgodnie z naszym prawem portale nie mają prawa wymuszać na użytkowniku który chce się zarejestrować zgody na przesyłanie informacji handlowych (powinna być ona całkowicie dobrowolna), choć większość portali nie daje możliwości rejestracji bez zgody na wysyłanie informacji handlowych to robi to niezgodnie z przepisami.

A jeśli w regulaminie jakiegoś portalu widnieje zapis w stylu “nie usuwamy kont” lub “nie ma możliwości usunięcia konta” to jest on niezgodny z prawem bo nawet nick/login i adres e-mail zaliczają się do danych osobowych chronionych ustawą a już samo ich przechowywanie w bazie danych jest ich przetwarzaniem i użytkownik ma prawo żądać ich całkowitego usunięcia.

To normalne. Mi wysyłali przez ok roku. Dla takich rzeczy mam specjalne konto na wp.pl.

Oni wysyłali SPAM nawet gdy wysyłali te swoje oferty pracy - zero dopasowania. W porównaniu do praca.pl to niebo a ziemia. Ten portal to dno.

Pozwać do sądu i wygrać 1000 zł dla domu dziecka: http://niebezpiecznik.pl/post/jak-walczyc-ze-spamerem/