Prąd w usb i zmienianie sie godziny

Witam!

  1. Mam problem dotyczący daty systemowej, która zmienia sie co jakis czas (ok. co 1 dzień). jest z tym problem bo zawsze musze ustawiac ja ręcznie bo aktualizacja wymaga mniejszej róznicy czasowej miedzy moja godziną a prawidłową godziną.

  2. Słyszałem, że mozna ustawic coś w płycie głównej by istniął prąd w usb po wyłączeniu komputera. Można wtedy np. ładować baterię w Mp3 lub w telefonie. Powiedzcie cos na ten temat jesli wiecie jak mozna tą usługę uruchomic. Powiem,że nic nie przestawiałem w BIOS’ie i w płycie głownej(odnosi sie tez to do pkt. nr 1) Moja płyta główna to VIA K7VZA

Może zwyczajnie masz słabą baterię? Sprawdź to…

jak mozna to sprawdzic?mam w hacie mirnik eletroniczny, ale nie wiem czy sie przyda. moze sa do tego jakeis programy. :smiley:

Na płycie głównej masz płaską, okrągłą baterię wielkości pięciozłotówki. Wyjmij ją z gniazda, na niej jest napisane jakie “daje” napięcie. Zmierz miernikiem jej faktyczne napięcie - to mniej więcej powinno powiedzieć jaki jest stopień rozładowania baterii.

Dobry miernik napięcia i jak bateria ma poniżej 3V to wymiana na nową.

Zasilanie portów USB/innych zależy od płyty głównej,czy podaje napięcie na port USB gdy komp jest wyłączony,czy nie - instrukcja do płyty głównej i poczytaj.

Wykonaj pomiar napięć na porcie USB i wszystko wiesz - może trzeba przestawić zworkę na płycie głównej,a wtedy będzie zasilanie na portach.

http://definicje.digipedia.pl/def/179550586.html