Praktycznie nic nie działa w systemie

(e-gmina) #1

Witajcie, na komputerze pojawił mi się poważny poblem… Po włączeniu mam nastepujące objawy:

• przez kilka pierwszych włączeń pojawiał się BSOD bad_config_info

próbowałem autonaprawy, chkdsk, podmian plików w kalatgu config i niby system ruszył ale…:

• odpala się bardzo wolno
  • nie działa menu start (w zdarzeniach jest wpis nie można uruchomić ponieważ licencja próbna wygasłą)
  • nie instalują się aktualizacje
  • nie działa komenda sfc
  • nie działa komenda dism

Dodam, że system legalny i aktywowany. Format nie wchodzi w grę.

(JNJN) #2

Dużo możliwości:

• co było przed tym błędem robione? instalowane?
  • potrzebny cały smart dysku
  • co to za komputer? konfiguracja.

plus wirusy

plus

licencja próbna wygasłą

może jakiemuś programowi skończyła się licencja i robi problem?

plus

program memtest86 i sprawdź pamięć - dwa pełne przebiegi, ma być zero błędów.

Czy działa tryb awaryjny?

(e-gmina) #3

instalowany był program do PIT ale wszystko do zamknięcia działało poprawnie.

wirusy sprawdzone - brak
memtest poleciał - 0 błędów

co do “licencja próbna wygasła”, to zdarzenie to pojawia się każdorazowo podczas próby otwarci menu start, które notabene się nie otwiera… Myślałem, że może aktywacja systemu się jakoś usunęła, ale wszędzie widnieje, że system został aktywowany. Dysk sprawdzany spod systemowych narzędzi nie wykrył błędów. smart muszę sprawdzić.

(JNJN) #4

Plus to: sprawdzenie plików systemowych

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system-files

jak nie ruszy z systemu, to tryb awaryjny

plus:

program Ccleaner i usuń śmieci z systemu.

plus

aktualizacja na 100 % systemu

(Seba228215) #5

Mówisz aktywowane. Wpisz w cmd jako admin slmgr.vbs -xpr i zobacz czy dostaniesz komunikat system trwale aktywowany lub do jakiegoś czasu. -xpr inaczej expire w cmd a slmgr.vbs główna komenda do zarządzania kluczami. :slight_smile: Może od tego trzeba wyjść.

(Astor44) #6

Polecam: http://www.majorgeeks.com/files/details/fixwin_for_windows_10.html Po pobraniu, rozpakowaniu i uruchomieniu warto najpierw wykorzystać cztery linki (opcje) na stronie tytułowej programu, sprawdzające integralność systemu. Potem, jeśli to nic nie da, poszukać odpowiedniego rozwiązania dla swojego problemu w poszczególnych pozycjach programu.