Praktycznie nie działający net (hotspot android, wi-fi USB)

Witam mam adapter tp link TL-WN727N podłączony pod USB i łączący się z android hotspot problem w tym że niby na speed test dochodzi do 27mb/s ale bardzo często a nawet cały czas muli i pokazuje że nie można otworzyć żadnej strony do czasu aż wyjdę z przeglądarki w komputerze zadziała strona dwie i znowu to samo … Niby u znajomego działała bez problemu ale nie widziałem tego na własne oczy. W czym tkwi problem ?

Sprawdź na kilku komputerach a przy braku to na innych portach jakby GNU/Linux nie lubił tego adaptera w trybie Live „USB”.

ja używam windows 11

Nie słyszałem by Windows 11 zabraniał posiadania w domu więcej niż 1 PC/Laptop lub blokował porty USB dla zasady, że 1 każdemu wystarczy.

Być może modem jest odrobinę za stary - projektowany pod Windows 8 i nie starczyło czasu na dopieszczenie pod raczkujący w 2015 Windows 10 by w 11 chodził z urzędu.

to mam rozumieć że indeks modem ten jest zły albo stary pod 11… hmm pod 10 w miare jakoś działał cały czas kreci się kółko że czyta stroe i za chwilę błąd połączenia

Jaki masz ustawiony serwer DNS?