Praktyki, staże w Europie - agencje reklamowe

Cześć wam :slight_smile:

Piszę tutaj bo pewnie jest to wielu starszych i bardziej doświadczonych ludzi :slight_smile:

Mam już 20 kilka lat i myślę, że pora już się jakoś ukierunkować co chce się robić w życiu, gdzie mieszkać etc. Ale potrzebuje jakieś obiektywnej oceny i porady…

Jestem na 5 roku studiów społecznych (prawdę mówiąc zawiodłem się na nich i mało z zajęć wyniosłem) . W sumie już po, ale zostało mi tylko napisanie i obrona magisterki i zakończy się etap mojej edukacji.

Zawsze starał się być aktywnym studentem i coś poza uczelnią robić… Byłem w 2 organizacjach non profit w jednej dłużej (aż do dziś), byłem na Erasmusie w Turcji na najlepszej uczelni na bliskim wschodzie jak i na świecie. 

 

Interesuje się fotografią reklamową… ale jest to droga zabawa i większość zdjęć ludzie chcą w jak najlepszej jakości w najniższej cenie także, rynek poszedł bardzo mocno w dół…Ale nie powiem… kręci mnie to. I mogę za aparatem spędzić cały dzień…, (mój rekord to był 10 godzin nad jednym ujęciem; ale było warto)  Lubie też pobawić się w grafika i coś po projektować w Photoshopie. Ostatnio byłem na stażu w agencji… ale niestety, za darmo i też się mało tam nauczyłem…  głównie używanie czcionek… ale aż takim fetyszystą czcionek nie jestem… i szukanie  tej jedynej czcionki do  logotypu szybko mnie nudzi i irytuje…

 

Robić 10 projektów i marnując 3 dni swojego życia i do każdego mieć jakieś ale… no można się mocno zdenerwować.

 

Pracuje teraz w USA na Work and Travel i za jakiś czas wracam do kraju… Możecie mnie zlinczować… ale jakoś nie tęskni mi się za krajem i mógłbym spokojnie mieszkać gdzieś poza Polską.  Po powrocie będę myśleć nad jakimiś praktykami z Erasmus + (jak napiszę pracę mgr :D)… Znajomi zazwyczaj jadą na samą wymianę, a praktyki sobie odpuszczają… Ale jak jest taka szansa to czemu nie spróbować… 

 

Jedyny problem jest taki, że trzeba już samemu sobie załatwić pracodawcę… i ponoć wcale nie jest to takie proste… Ludzie nie odpisują na emalie :confused: może ktoś wie jak napisać dobre zapytanie o praktyki? Najlepiej płatne… człowiek samym powietrzem nie żyje… Chciałbym pracować w reklamie w poważnej agencji reklamowej… Ogólnie moje portfolio przez ostatnią agencje były fajnie odbierane (zaznaczając, że jestem laikiem - ale lubię się uczyć). Więc mam do tego potencjał :) Chciałbym zdobyć doświadczenie w międzynarodowym środowisku gdzie językiem podstawowym jest angielski… Może UK, Irlandia, Holandia, Turcja - Istanbul (tutaj mógłbym się łatwiej coś fajnego znaleźć… bo studia w Turcji jeszcze na bardzo dobrej uczelni mają duże znaczenie)

 

Może ktoś zna jakieś strony internetowe gdzie chętnie są poszukiwanie stażyści przez pracodawcę?

Może ktoś poleci jakaś firmę? czy nawet miasto i kraj? :slight_smile:

Rady odnośnie zapytania o staże też będą bardzo mile widziane przeze mnie :slight_smile: