Prawa administratora w xp

Witam,

Mam problem z uruchomieniem programu VistaBootPRO 3.2 , ponieważ wyskakuje mi okienko z tekstem: "VistaBootPRO requires adminitrative privileges in order to operate. Please right click on the application and select “Run as Administrator”. Co oczywiście robię jednak nic to nie daje. Uruchamiam prawym Uruchom jako… wybieram Następujący użytkownik i podaje hasło, jednak dalej pojawia się ten sam komunikat. Przeszukałem fora i podają żeby przy logowaniu użyć CTRL+ALT+DELETE i też wpisać hasło, i to w moim przypadku nie pomaga.

Mój problem jest dosyć zawiły, ponieważ przeinstalowywałem XP a jednocześnie mam Viste i po to chcę uruchomić ten program (zainstalowałem 3.3 wersję ale nic nie dało bo ciągle uruchamiał się XP bez okna wyboru systemu przy bootowaniu…). Do XP nie instalowałem niczego totalnie, ponieważ chcę korzystać jedynie z visty, ale nie dałem rady uruchomić systemu w ogóle ponieważ mam Viste na partycji D, a XP miałem na C, więc jak sformatowałem C to się pokićkało wszystko… Miałem zamiar zainstalować na C Linuxa, ale więcej problemów było z tym więc chciałem wrócić do XP, żeby można było po prostu uruchamiać normalnie przez wybór systemu po staremu i zostawić jak było.

Sory za rozpisanie się, ale pomyślałem że to też może mieć wpływ. Będę wdzięczny za pomoc tylko przy administratorze tym a także przy całościowej pomocy :wink:

Usługi w Windows XP odpowiedzialne za opcję “Uruchom jako administrator”:

Zdalne wywoływanie procedur

Zgodność szybkiego przełączania użytkowników

Usługi terminalowe

Logowanie pomocnicze

Wszystko ustawiamy na automatyczne uruchamianie z systemem, restart kompra i powinno działać.

Nie pomogło niestety (chodziło Ci o zmianę na automatyczne uruchamianie z systemem w narzędziach administracyjnych tak? - zmieniłem 3 pozycje z których podałeś, reszta była ok). Może ktoś ma inne pomysły, czy lepiej jeszcze raz przeinstalować system?

To może opcja odbudowania listy systemów przy starcie, zebyś mógł sobie wybrać który odpalić?

płyta od visty -> konsola odzyskiwania -> bootrec /RebuildBcd

i potem jeszcze bootrec /FixBoot

Okey problem rozwiązany, zastosowałem inny program easyBCD, dzięki mimo wszystko :wink:

Ja swego czasu kilka razy korzystałem z programu VistaBootPRO 3.3 i nie było problemu. Wyskakiwały w trakcie używania programu jakieś ostrzeżenia (normalne podobno), ale zawsze udało mi się skonfigurować dual boot z Win XP i Vistą.