Prawa autorskie a fanowskie strony internetowe

witam

czy stworzenie fanowskiej nieoficjalnej strony internetowej na przyklad na temat filmu badz serialu zawierajacej jedynie wlasna interpretacja informacji tekstowych oraz grafiki, screenshoty z samego dziela, wymaga posiadania jakichs pozwolen od autora samego dziela?

widzialem mnostwo stron nieoficjalnych czy to wlasnie filmow czy seriali czy gier, komiksow itp. ale zastanawiajace jest dla mnie czy rzeczywiscie wszyscy wlasciciele tychze stron posiadaja odpowiednie zezwolenia od autorow na korzystanie z np. grafiki strony oficjalnej.

pozdrawiam

Dołączam się do pytania kolegi. Jak do informacji obecnej zazwyczaj po napisach końcowych, tj. “Zakaz kopiowania, rozpowszechniania i modyfikowana w całości oraz fragmentów” mają się fanowskie stronki i fora dyskusyjne (grafiki, screenshot’y, avatary, fanowskie kompilacje zawierające sekwencje filmowe na yt, cytaty bohaterów, szczątkowa ścieżka dźwiękowa itd). Często na stronach fanowskich można natknąć się na adnotację - “Autor serwisu nie jest właścicielem treści Y, które są własnością X”. Czy to załatwia sprawę?

Rayearth , na forum obowiązują zasady pisowni języka polskiego, włącznie z polskimi znakami diakrytycznymi. Proszę edytować swój post i poprawić błędy. W przeciwnym razie temat zostanie usunuęty. Ew. proszę również zapoznać się z tym tematem

Nie, to nijak ma się do stanu faktycznego. Ot tak sobie ktoś skądś skopiował bo tak było napisane…