Prawa autorskie na youtube

Witam. Ostatnio na swoim kanale opublikowałem film z napisami “Capitalism: A love story”. Oczywiście już na drugi dzień widoczny jest napis : “Ten film wideo zawiera treść od partnera Starz Media LLC, który zablokował go na mocy praw autorskich.”. Jak się zaznajomiłem, to ten film jest rozpowszechniany na całym świecie za darmo, a jakiego producentem i reżyserem jest Michael Moore, przeciwnik dotychczasowych praw autorskich. Tak on pisze:

"Amerykanie potrzebują trochę czasu, by przyswoić niektóre z moich tez. Dwadzieścia lat temu mówiłem im, że General Motors upadnie, pociągając za sobą wiele z naszych miast. Wyśmiano mnie, a GM rozsyłało pakiet informacji na mój temat – komuch! W Zabawach z bronią mówiłem ludziom, że te strzelaniny będą się powtarzać, bo mamy za dużo broni palnej, zbyt łatwy do niej dostęp. W Farenhait 9/11 mówiłem, że nie znajdziemy w Iraku broni masowego rażenia, że nas okłamano. "

Napisałem mail do grupy youtube zajmująca się sprawami praw autorskich, więc czekam na nie. A jakie jest zdanie wasze o tym? Czy mogą odblokować, czy wybrać inny serwis podobny do youtube ?