Prawa konsumenckie


(Xayano) #1

Witam, zakupiłem w sieci Media Markt tuner DVB-t do laptopa który mnie nie zadowala, jest w Polskim prawie jakaś opcja, która pozwala mi w ciągu X dni odstąpić od towaru i zażądać pełnego zwrotu gotówki?


#2

Tak, ale w przypadku sprzedaży internetowej/telefonicznej.

W przypadku sieci MM/Saturn, nie powinieneś mieć problemu ze zwrotem towaru, jeżeli od zakupu nie minęło więcej niż 2 tyg, towar nie nosi śladów użytkowania oraz masz opakowanie i resztę z którą sprzęt kupiłeś. Jakby nie chcieli Ci przyjąć, powiedz że pani na infolinii powiedziała Ci że masz na zwrot 2 tyg. Jeżeli nie chcesz kłamać, to zadzwoń na tą infolinię - dokładnie taką odpowiedź uzyskasz.


(Xayano) #3

Czyli jeśli kupiłem sprzęt dziś (w punkcie MM) to mogę podejść do kasy i poprosić o zwrot? W wytłumaczeniu podać “rozmowę z konsultantką na infolinii”, która mi rzekomo powiedziała, że mam 2 tygodnie?


#4

Nie do kasy, tylko do Punktu Obsługi Klienta. Pracownik powinien obejrzeć sprzęt czy nie nosi śladów użytkowania i jeżeli wszystko jest ok, nie powinno być problemu.


(Xayano) #5

Dzięki, spróbuję. Tak offtopem to ja źle użytkuję ten tuner, że jest taki słaby sygnał czy to inny czynnik ma wpływ?


#6

A jaka antenę do niego podłączasz? Ten drucik który był w zestawie? Spróbuj podłączyć go do TV i zobacz co będziesz odbierał.


(Xayano) #7

Przez antenę od TV odbiera idealnie, da się coś zrobić aby to było bardziej mobilne?


#8

Antena pokojowa? Powinno być lepiej, z mobilnością też będzie trochę lepiej.


(Xayano) #9

Sprawdzałem właśnie na antenie pokojowej. Korzystałeś kiedyś z takiego tunera? Obejrzy się coś w trakcie podróży?


#10

Nie, nie oglądam TV od kilku lat, ale sprzedawałem przez jakiś czas sprzęt komputerowy i znam problemy z tym związane. Antena pokojowa powinna wystarczyć, ale problemy możesz mieć między wysokimi budynkami, wśród drzew.


(Xayano) #11

Dobra, dzięki. Czyli nie odbiegając już od tematu, jutro mogę bez problemu podejść do punktu obsługi klienta i bez zbędnego tłumaczenia zażądać zwrotu kosztów? Mam oczywiście paragon, sprzęt nowy (5 minut poza pudełkiem). Sprzęt został kupiony za pomocą karty podarunkowej.


(roobal) #12

Jeśli kupiłeś ten tuner na dniach, to oddaj go jak najszybciej. Jeśli chodzi o działanie tunera, ja mam akurat wbudowany w TV i antenę na dachu, wiec działa to bez problemu, czasami przy bardzo trudnych warunkach atomosferycznych (silny wiatr lub śnieżyce) sygnał jest słabszy i obraz zanika albo nie ma wcale sygnału, więc przy antenie pokojowej ma prawo być gorszy sygnał i nie nalezy spodziewać się cudów. Jak wyjdziesz z laptopem i dekoderem oraz anteną na dwór czy do ogródka, to zapewne będziesz miał o wiele lepszy sygnał. Podłącz to najpierw pod antenę na dachu czy ogólnie na zewnątrz budynku, dopiero potem marudź, że coś kiepsko działa, bo weżmiesz inny dekoder i znowu będziesz niezadowolony i tylko przysporzysz sobie i  komuś niepotrzebnych nerwów.


(Xayano) #13

Oddałem wczoraj i nie bylo problemów. Jedynie spytała się dlaczego oddaje itp. Wniosek wysuwam taki że kategorycznie nigdy więcej Manta.


#14

Ale to nie wina karty. Nawet jakbyś kupił sprzęt z najwyższej półki i podłączył do niej kawałek drucika zamiast anteny - efekt byłby taki sam.