Prawa konsumenckie

Witam, zakupiłem w sieci Media Markt tuner DVB-t do laptopa który mnie nie zadowala, jest w Polskim prawie jakaś opcja, która pozwala mi w ciągu X dni odstąpić od towaru i zażądać pełnego zwrotu gotówki?

Tak, ale w przypadku sprzedaży internetowej/telefonicznej.

W przypadku sieci MM/Saturn, nie powinieneś mieć problemu ze zwrotem towaru, jeżeli od zakupu nie minęło więcej niż 2 tyg, towar nie nosi śladów użytkowania oraz masz opakowanie i resztę z którą sprzęt kupiłeś. Jakby nie chcieli Ci przyjąć, powiedz że pani na infolinii powiedziała Ci że masz na zwrot 2 tyg. Jeżeli nie chcesz kłamać, to zadzwoń na tą infolinię - dokładnie taką odpowiedź uzyskasz.

Czyli jeśli kupiłem sprzęt dziś (w punkcie MM) to mogę podejść do kasy i poprosić o zwrot? W wytłumaczeniu podać “rozmowę z konsultantką na infolinii”, która mi rzekomo powiedziała, że mam 2 tygodnie?

Nie do kasy, tylko do Punktu Obsługi Klienta. Pracownik powinien obejrzeć sprzęt czy nie nosi śladów użytkowania i jeżeli wszystko jest ok, nie powinno być problemu.

Dzięki, spróbuję. Tak offtopem to ja źle użytkuję ten tuner, że jest taki słaby sygnał czy to inny czynnik ma wpływ?

A jaka antenę do niego podłączasz? Ten drucik który był w zestawie? Spróbuj podłączyć go do TV i zobacz co będziesz odbierał.

Przez antenę od TV odbiera idealnie, da się coś zrobić aby to było bardziej mobilne?

Antena pokojowa? Powinno być lepiej, z mobilnością też będzie trochę lepiej.

Sprawdzałem właśnie na antenie pokojowej. Korzystałeś kiedyś z takiego tunera? Obejrzy się coś w trakcie podróży?

Nie, nie oglądam TV od kilku lat, ale sprzedawałem przez jakiś czas sprzęt komputerowy i znam problemy z tym związane. Antena pokojowa powinna wystarczyć, ale problemy możesz mieć między wysokimi budynkami, wśród drzew.

Dobra, dzięki. Czyli nie odbiegając już od tematu, jutro mogę bez problemu podejść do punktu obsługi klienta i bez zbędnego tłumaczenia zażądać zwrotu kosztów? Mam oczywiście paragon, sprzęt nowy (5 minut poza pudełkiem). Sprzęt został kupiony za pomocą karty podarunkowej.

Jeśli kupiłeś ten tuner na dniach, to oddaj go jak najszybciej. Jeśli chodzi o działanie tunera, ja mam akurat wbudowany w TV i antenę na dachu, wiec działa to bez problemu, czasami przy bardzo trudnych warunkach atomosferycznych (silny wiatr lub śnieżyce) sygnał jest słabszy i obraz zanika albo nie ma wcale sygnału, więc przy antenie pokojowej ma prawo być gorszy sygnał i nie nalezy spodziewać się cudów. Jak wyjdziesz z laptopem i dekoderem oraz anteną na dwór czy do ogródka, to zapewne będziesz miał o wiele lepszy sygnał. Podłącz to najpierw pod antenę na dachu czy ogólnie na zewnątrz budynku, dopiero potem marudź, że coś kiepsko działa, bo weżmiesz inny dekoder i znowu będziesz niezadowolony i tylko przysporzysz sobie i  komuś niepotrzebnych nerwów.

Oddałem wczoraj i nie bylo problemów. Jedynie spytała się dlaczego oddaje itp. Wniosek wysuwam taki że kategorycznie nigdy więcej Manta.

Ale to nie wina karty. Nawet jakbyś kupił sprzęt z najwyższej półki i podłączył do niej kawałek drucika zamiast anteny - efekt byłby taki sam.