Prawa konsumenta+problem

kupiłem kompa w sklepie i nawaliła mi po 11 mcnagrywarka(podejrzewam że dali mi starą)no to pojechałem i powiedziałem co sie stało

kazali mi całego kompa przywieść,wymontowali ,i namawaili abym go zostawił ale wziąłem go do domu.

za dwa tygodnie wioze znowu kompa

montują mi ją i wziąłem wioze do domu

okazuje sie dostałem inną z innej firmy(nawet lepszą)ale żle skonfigurowanym biosem

znowu jade i mówie co jest a oni mi mówią żebym poczekał tydz.

i znów przywiózł kompa i zrobią to na miejscu.

jakie moje prawa złamali ?

oraz czy ja musze w razie awari wozić kompa w tą i wewtą,czy sklep ma obowiązek wozic sprzęt?

to jest zawarte na umowie, iz kilijent na wlasny koszt dowozi sprzet wrazie problemów :slight_smile:

Żadne. Zrobili co do nich należało

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)

i czytamy:

"Art. 8.

  1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wy- miana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.

  2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia."

W Twoim przypadku pojęcie niezgodności z umową nie może być brane pod uwagę, gdyż przez 11 miesięcy nagrywarka pracowała bez problemu. Możesz więc IMHO skorzystać z gwarancji. Nie przysługuje Ci też zwrot kosztów związanych z reklamowaniem produktu

Reklamować w zasadzie można do 2 lat.

Art. 10. 1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.

Tyle że do 6 miesięcy domniemywa się, że wada nie powstała z winy kupującego.

W przypadku napędów Cd czy dvd czy innych sprzedawca może wymyśleć tysiąc powodów żeby nie naprawić sprzętu np. pirackie płyty, płyty nie polecane przez producenta itd.

Jednak warto próbować.

Admin

portalko.pl - Bezpieczne zakupy w sieci.

Co do kosztów dostawy masz prawo do zwrotu.