Prawda czy Mit?

Pewnego dnia roku szkolnego, pani nauczycielka informatyki Maria L. kazala pokazac mi zadanie, prezentacje o temacie “A to Polska właśnie”. Ja oczywiscie “zapomnialem” zrobic prezentacji. Babka sie pyta czy caly czas gralem na komputerze, ja mówie ze nie, ze sciagam eMulem i caly czas komp chodzi tylko monitor mam wylaczony. Ona mi mówi zapamietaj dziecko:

Pytam więc was experci, czy to co powiedziala ta kobieta to Prawda czy Mit ??

spytaj pani po co w Windowsach jest coś takiego jak wyłączanie monitora po określonym czasie :smiley:

pewnie stan wstrzymania według niej to też same kłopoty :lol:

I kolejny raz widzimy tutaj poziom wykształcenia informatyków w naszych szkołach.

niestety ,ale znam informatyka co w wordzie robi strony :slight_smile: kiedyś dawno, dawno temu miałem informatyczke która wrzeszczała na mnie jak tylko kursorem dotknołem krawędzi monitora :slight_smile:

ciekawe ile ta pani płaci za prąd :mrgreen: 24/7

I zapewniam że “babka” miała racje, wyłanczając monitor na guziku a następnie załanczając go to podczas takiego załączenia , na niektórych podzespołach monitora występują bardzo duże przeciążenia prądowe co zapewne skraca ich żywotność , nie nadarmo monitory czy telewizory czy nawet inne urządzenia np. wieże , magnetowidy, odtwarzacze dvd i wiele innych tego typu urządzeń posiada funkcje czuwania.

Tja, zostawiajcie klapę sedesową otwartą, bo się zawiasy zacierają :shock:

pozwolę sobie przenieść ten temat do na luzie

każdorazowe “brutalne” wyłączenie i właczenie źródła zasilania jest dość dużym stresem dla sprzętu - zresztą bardzo ładnie opisał to Zbych1

niestety nie precyzowałeś czy “od zasilania” czy w “trybie czuwania” - a różnica jest jak napisali koledzy

Mam monitor LCD. Moj komputer jest wlaczony. Czy mozna monitor bez obaw wylaczyc PRZYCISKIEM ?? Czy zrobi sie:

Zbych1 zabiłeś mnie tym wyrażeniem… chyba mialo byc elektryczne to tak bardziej po polskiemu… :smiley:

Będę tak robił.

Myślę, że mit.

co do przeciazen elektrycznych to na bank prawda :slight_smile: to mozna latwo udowodnic. 8) żarówki zawsze przepalaja sie przy włączeniu, a nie nagle podczas świecenia. Wiec jestem za twierdzeniem kolegi Zbych1

A jak z moim pytaniem ?? 8)

To co na[isał Zbych jest jak najbardziej po “polskiemu” a tym bardziej po “technicznemu”.

Moim pierwszym wyuczonym zawodem był elektromechanik i zapewniam że Zbych wie co i jak mówi 8)

Tak, jest to skutek samoindukcji elektromagnetycznej :).

Czyli już nie wyłączam “z guzika”, a skrócę sobie do 5 minut czas do włączenia czuwania na wypadek nieużywania kompa :slight_smile:

Ja tez sobie ustawiłem na 10min i jest good.