Prawda o NEO?


(Marcin E Pc) #1

Witam!

Jak to jest z tym NEO, mam 1mb ,a transfery z p2p mam rzędu 20-70kb/s i strasznie skaczą, zaczęło się tak dziać od 2tyg. na Na dsl.cz pokazuje różne prędkości czasem lekko powyżej 1000, ale czasem lekko ponad 200. Transfer z Rapidshare - 30-50kb/s. Czy wy też tak macie? Jak dzwoniłem na BL to powiedzieli że od nich jest wszystko ok, jedynie może to być spowodowane zdejmowanie limitów i migracją 128->256.


(Haspet) #2

Co do p2p, to powinienieś wiedzieć, że im więcej wysyłasz tym u ludzi bliższy do zasysania w a co za tym idzie, szybsze pobieranie.

Też przechodziłem ten problem ale tu jest kilka powodów:

1) Z wielu serwerów nie da siępobierać z full 129 KB/s

2) Sprawdź Download na http://www.test.4web.pl jesli za drugim razem nie pokaze ci co najmniej 1010 kbps, to być może ( tak jak u mnie ) av cie spowalnia. Mi moje 1mbits spowalniał avast odinstalowałem i zainstalowałem http://www.activevirusshield.com/antivi ... /index.adp? I odrazu prędkosci z rzędu 50-70 skoczyły do 110 - 130 :wink:

Może przyda ci się moja rada do czegoś :slight_smile:


(PaPuX) #3

Ja posiadam netie i nie znam strony która wysyłała mi woniej niż moje łącze. czyli 1534kbps.

Neo to neo prędkość nie zależy od twojego łącza na papieże lecz od osób podłączonych w danym momencie do podsieci TP prędkość jest narzucana dynamicznie, w netii masz rezerwacje przepustowości. Dlatego jako swojego czasu pracownik serwisu TP posiadałem łacze z NETII ludzie się nabierają bo jest tanio a taniość ma swoje wady, no i te ciągłe desynchronizacje łącza hehe.

Pozdrawiam i życzę miłego użerania siez biurem obsłógi :smiley:


(Haspet) #4

Z tym pierwszym się nie do końca zgodze, są takie sytuacje, ale w mniejszych miejscowościach, są zjawiskiem może częstrzym, a co do desynchronizacji to fakt, ale jeszcze w miare rzadko sie zdarza.