Prawdopodobieństwo zarażenia wirusem komputera.Jak sprawdzić


(Piotrek152400) #1

Witam Was, Forumowicze

Mam problem. Niedawno ściągając plik (jak dobrze pamiętam chyba coś z vShare) wyskoczył komunikat od antywirusa że przeniesiono go do kwarantanny po czym usunąłem zarażony plik. Obawiam się ze to nie starczyło. z mojego punktu widzenia (niedosłownie) zauważyłem pewne, drobne zmian-ki na komputerze ( tylko jak wiesz ze komputer mógł/może być zarażony, inaczej odbierasz to co sie w nim dzieje :smiley: - przynajmniej w moim przypadku :D) Oczywiście przeskanowałem go już pare razy i antywirus nie doszukał sie żadnego zagrożenia, lecz biorąc jednak pod uwagę obecny charakter cyberprzestępczości, okazać się może, że to po prostu za mało.

I tutaj moje pytanie co jeszcze można zdziałać by rozwiać wszelkie wątpliwości :smiley: wiem że najlepiej przeinstalować windowsa,(czego sam tego nie uczynie :D)

Antywirus z jakiego korzystam to :

*avast.Free antivirus 7.0.1466*

Z Góry Dziękuje


(deFco247) #2

Jeśli nie uruchamiałeś/otwierałeś tego pliku, to nie masz się czego obawiać. Równie dobrze to mógł być fałszywy alarm (a avast z tego słynie :slight_smile: )

Jeśli jednak faktycznie podejrzewasz infekcję w systemie, to możesz przedstawić logi z OTL wg tej instrukcji: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741


(Piotrek152400) #3

ok. tylko problem w tym ze otworzyłem tak jakby jego instalkę i wtedy ;/ wiem także, ze avast z tego słynie choć jeszcze mnie nie zawiódł :slight_smile: ALE …(nie chwalmy dnia)