Prawdopodobna infekcja - brak zapisu ustawienia ikon na pulpicie oraz wybranej tapety

Witam,

od kilku dni borykam się z dość uciążliwym problemem.

Otóż 3 dni temu po uruchomieniu i zalogowaniu się do systemu (Windows 10 Pro x64) wszystkie ikony były przesunięte na lewą stronę w kolumnach, jedna pod drugą.

Dodatkowo system zmienił wielkość ikon na pulpicie z małych na średnie. Początkowo myślałem, że to jakiś problem z rozdzielczością, jednak ta była ok.

Poustawiałem ikony tak jak były poprzedniego dnia i normalnie używałem system.

Następnego dnia po uruchomieniu i zalogowaniu do systemu sytuacja z ikonami się powtórzyła. Zacząłem “googlać” w poszukiwaniu rozwiązania, jednak żadna z rad nic nie dała.

Jedyne co podejrzewam, że jest to problem z rejestrem. Dodatkowo okazało się, że jeśli podczas pracy przeniosę jakąś ikonę w inne miejsce, a następne odświeżę pulpit ikona wraca do kolumny.

To wygląda tak jakby było włączone na stałe automatyczne rozmieszczanie, mimo że nie jest włączone.

Oczyściłem system ze śmieci (windowsowe oczyszczanie dysku, ccleaner, junkware removal tool, adwcleaner, Tweaking.com - Windows Repair) jednak nic to nie dało.

W dalszym ciągu jest z tym problem.

Założyłem testowo nowe konto. Na nowym koncie również ten problem występuje. Wydaje się więc, że problem dotyczy jednak całego systemu, a nie tylko konta, jak najpierw sądziłem.

Dziś doszła jeszcze informacja od systemu o braku programu antywirusowego mimo, że zainstalowany jest ESET (legalny). Odinstalowałem ESET’a i zainstalowałem Pande Free. Panda włącza i wyłącza ochronę 

Windows 10 jest aktualizacją na Windows 8. Jest aktywowany.

Zamieszczam logi z FRST, bardzo proszę o interpretację i pomoc.

 

FRST.txt http://www.wklej.org/id/1769084/

Addition.txt http://www.wklej.org/id/1769086/

 

Pozdrawiam

Nie widać infekcji.