Prawdopodobna infekcja koniem trojańskim pakes

Od pewnego czasu mój email jest nękany przez wyłudzaczy danych, którzy podsyłają ciągle konie trojańskie spakowane w rar. Normalnie nie otwieram ich ale niestety wczoraj niefortunnie doszło do otwarcia jednego z nich (przez inna osobę korzystającą z komputera) w efekcie czego został takowy koń aktywowany. Antyvirus od razu go złapał i rzekomo usunął ale zważywszy na wysoki poziom zagrożenia wolę aby logi jednak zostały sprawdzone czy są w 100% czyste.

 

FRST.txt

Addition

Shortcut

Czy to twoje pliki? C:\Users\User\Documents\cc_20150413_175817.reg, C:\ProgramData\AndyDrivers.zip, C:\Users\User\jagex_cl_oldschool_LIVE.dat,

C:\Users\User\random.dat

Użyj jakiegoś skanera online np. ESET, Bitdefender.

C:\Users\User\Documents\cc_20150413_175817.reg <= Ten to jest od CCleana, robi zawsze kopie logów przed czyszczeniem

C:\ProgramData\AndyDrivers.zip <= Emulator Androida

C:\Users\User\jagex_cl_oldschool_LIVE.dat <= Dane gry RuneScape wersja Oldschool od JaGeXa

C:\Users\User\random.dat <= A to to akurat nie wiem co to.

A więc jak pisałem skorzystaj ze skanera online.

Te skanery online coś mi nie działają, zresztą mam mieszane uczucia co do ich efektywności.

 

Tylko właściwie po co skanować, logi są czyste czy nie?

Tak, logi są czyste.

Otwórz notatnik systemowy i wklej:

 

 

HKLM\...\Run: [RTHDVCPL] => C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtkNGUI64.exe [7575256 2014-05-12] (Realtek Semiconductor)
CHR Extension: (Bookmark Manager) - C:\Users\User\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\gmlllbghnfkpflemihljekbapjopfjik [2015-04-09]
S3 EagleX64; \\C:\Windows\system32\drivers\EagleX64.sys [X]
S3 EasyAntiCheatSys; \\C:\Windows\system32\EasyAntiCheat.sys [X]
S3 MSICDSetup; \\D:\CDriver64.sys [X]
S3 NTIOLib_1_0_C; \\D:\NTIOLib_X64.sys [X]
S1 vcdrom; \\D:\Programy\Virtual CD\VCdRom.sys [X]
C:\Users\User\random.dat
EmptyTemp:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.

Uruchom jako administrator  FRST i kliknij w Fix.

Po wykonaniu tego fixa wszystko właściwie było bez zmian, aczkolwiek zauważyłam, że od czasu do czasu, przy korzystaniu z obojętnie jakich stron Google Chrome próbuje otworzyć jakieś nowe okno, ale pojawia się dosłownie na sekundę i znika. Może nie jest to jakieś bardzo uciążliwe bo zdarza się to dosyć rzadko, ale w jakiś sposób nieco niepokoi mnie takie zachowanie przeglądarki.

 

Nawet nie wiem czy to w ogóle ma coś wspólnego z samym fixem ale właśnie po nim jakoś to dostrzegłam.

Skasuj folder C:\FRST

Przeskanuj programem Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/8/

Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware Premium.