Prawdopodobnie mam uszkodzenie hardware (lenovo y550). Odłącza zasilanie. Jak zdiagnozować co padło?

Posiadam laptopa lenovo ideapad y550. Ostatnio z niewiadomych przyczyn wyłącza mi się komputer. Najczęściej komputer ma odcinane zasilanie podczas uruchomienia systemu zaraz po starcie biosu/ufi windows zaczyna się ładować i odcina zasilanie. Czasami się uruchomi. Odcina również zasilanie podczas działania systemu np. przy przeglądaniu stron internetowych.
Laptop miał niedawno reinstall systemu który jest w nim na ukrytej partycji(powrót do ustawień fabrycznych). Myślałem że system może powodować takie odcinanie zasilania, jednak nic się nie zmieniło po przeinstalowaniu.
Kilka razy widziałem też bluescreen, jednak nie pamiętam kodu błędów(jeden był chyba 0000124). Pisało tam coś o pamięci ram. Włączyłem systemowy test pamięci ram, ale nie wykrył błędów.
Wyciągnąłem baterie z laptopa, ale już mi wyłączyło system więc to nic nie daje.

Jak wykryć problem? Jaki podzespół powoduje te problemy. Dodam że dysk sprawdzałem i ze smart wychodzi że jest w pełni sprawny.

Właśnie dlatego zrób najpierw próby laptopa bez jednego modułu RAM. Najpierw próba z jednym, potem z drugim, i w różnych slotach.

Lub po prostu puścić MemTest.

Jeżeli wyłączenie następuje również bez bluescreenów, to może być uszkodzenie sekcji zasilania :wink: tzn. wyrobione gniazdko.

Prawdopodobnie masz uszkodzony kabel zasilający.