Prawdopodobnie problem z kartą sieciową tp-link tl-wn551g

Może ktoś mi pomoże bo już mnie to przerasta. Najpierw w skrócie

Mam internet Netii, a że kupiłem ostatnio laptop postanowiłem rozprowadzić internet w całym domu. Co za tym idzie nabyłem router D-link DSL-2640R oraz karte sieciową do PC Tp-link Tl-WN551G. W lapku mam win 7, na PC jest XP. po zainstalowaniu wszystko działało w porządku, ale wczoraj miałem problem z włączeniem neta na PC(ciągły brak zasięgu oraz gdy korzystałem z laptopa nie mogłem włączyć neta na drugim kompie). Zresetowałem router(nie wiem czy rozsądnie) i od tej pory nic nie jest tak jak być powinno. Po uruchomieniu routera mam neta w laptopie, ale internet na PC nie działa. Gdy klikam polecenie naprawy połączenia wyświetla się komunikat: “System Windows nie może zakończyć naprawiania problemu, ponieważ nie można ukończyć następujących czynności: wyłączanie karty sieci bezprzewodowej. Upewnij się, że karta jest właściwie zainstalowana.”

Próbowałem już ją deinstalować i instalować na nowo, ale to nic nie daje. Dodam jeszcze że PC “widzi” routera ale gdy chce się z nim połączyć kończy się na komunikacie “Brak połączenia. Ta sieć wymaga klucza sieciowego. W tej chwili masz połączenie z tą siecią. Aby rozłączyć się z tą siecią, kliknij przycisk Rozłącz poniżej.”

Nie wiem czy opisałem problem jasno, więc czekam też na ewentualne pytania. Dodam jeszcze tylko że prosze o łopatologiczne tłumaczenie.

Król Salceson ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.