Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temp


(Palmereldritch1) #1

Witam,

jeszcze wczoraj było wszystko ok. Dzisiaj po kilkugodzinnym "katowaniu" kompa Crysisem, Call of Juarez i innymi, chciałem zobaczyć jaka jest temperatura kompa. Ku mojemu zdziwieniu temperatura płyty głownej oraz temperatura w obudowie była taka sama jak w momencie uruchomienia komputera (temperatury Core1, Core0 oraz HD0 były podwyższone - co znaczy, że tutaj nie ma problemu). Niezmienione temperatury w obudowie i na płycie głownej pokazuje także Everest.

Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Uszkodzone czujniki temperatury? Jeśli tak, to co może powodować takie uszkodzenie tych czynnikow? Czy płyta głowna podlega gwarancji w razie takiego uszkodzenia?

pozdrawiam.


(Agatonster) #2

Psi ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Cedar) #3

To nie czujniki są uszkodzone tylko oprogramowanie nie potrafi ich wskazań zinterpretować (setki, jeśli nie tysiące typów/modeli płyt głównych) Temperaturę sprawdź w biosie.


(Adalbert) #4

pomiar-temperatur-t340449.html

Odpal HWMonitor przed grą, a po grze sprawdź jaka była maksymalna temperatura.


(Palmereldritch1) #5

do tej pory wszystko było dobrze. Od wczoraj mam problem z odczytem temperatury.


(Adalbert) #6

No a jak HWMonitor i CoreTemp?


(Palmereldritch1) #7

Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie sprawdzić temperaturę w Biosie. Niestety tam też jest tylko 36 stopni, co jest niemożliwe, bo do tej pory w stresie temperatura wynosiła średnio ~45-50 stopni. W czym tkwi problem, że nawet w Biosie nie są wyświetlane poprawne temperatury?

EDIT: Po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu, w Biosie wyświetlane są prawidłowe moim zdaniem temperatury (~46 stopni). O co chodzi?


(slawex1983) #8

Wszystko jest w porządku. Temperatura w obudowie i płyty głównej (?) nie zmieniają się diametralnie.


(Palmereldritch1) #9

Hmm... Żeby sprecyzować moj problem... Temperatury w Speedfanie nie odświeżają się teraz w czasie rzeczywistym. Jeśli wyłączę komputer i włączę go z powrotem to temperatura w Speedfanie wyświetli się taka jaka jest na początku, a potem ani drgnie, aż do kolejnego wyłączenia komputera i ponownego załączenia.

ps. czego to są temperatury - TZS0 i TZS2 - w zakłade ACPI w programie HW Monitor?


(Adalbert) #10

Niezidentyfikowanych czujników. :slight_smile: Niestety nie wiem. A CoreTemp co pokazuje? I przeprowadź stres procesora (np. OCCT) i zobacz która temperatura znacznie się podniesie - to temperatura procesora (BTW OCCT ma również wbudowany odczyt temperatur, zgodny z wcześniejszą wersją HWMonitor).