Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temp

Witam,

jeszcze wczoraj było wszystko ok. Dzisiaj po kilkugodzinnym “katowaniu” kompa Crysisem, Call of Juarez i innymi, chciałem zobaczyć jaka jest temperatura kompa. Ku mojemu zdziwieniu temperatura płyty głownej oraz temperatura w obudowie była taka sama jak w momencie uruchomienia komputera (temperatury Core1, Core0 oraz HD0 były podwyższone - co znaczy, że tutaj nie ma problemu). Niezmienione temperatury w obudowie i na płycie głownej pokazuje także Everest.

Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Uszkodzone czujniki temperatury? Jeśli tak, to co może powodować takie uszkodzenie tych czynnikow? Czy płyta głowna podlega gwarancji w razie takiego uszkodzenia?

pozdrawiam.

Psi ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

To nie czujniki są uszkodzone tylko oprogramowanie nie potrafi ich wskazań zinterpretować (setki, jeśli nie tysiące typów/modeli płyt głównych) Temperaturę sprawdź w biosie.

pomiar-temperatur-t340449.html

Odpal HWMonitor przed grą, a po grze sprawdź jaka była maksymalna temperatura.

do tej pory wszystko było dobrze. Od wczoraj mam problem z odczytem temperatury.

No a jak HWMonitor i CoreTemp?

Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie sprawdzić temperaturę w Biosie. Niestety tam też jest tylko 36 stopni, co jest niemożliwe, bo do tej pory w stresie temperatura wynosiła średnio ~45-50 stopni. W czym tkwi problem, że nawet w Biosie nie są wyświetlane poprawne temperatury?

EDIT: Po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu, w Biosie wyświetlane są prawidłowe moim zdaniem temperatury (~46 stopni). O co chodzi?

Wszystko jest w porządku. Temperatura w obudowie i płyty głównej (?) nie zmieniają się diametralnie.

Hmm… Żeby sprecyzować moj problem… Temperatury w Speedfanie nie odświeżają się teraz w czasie rzeczywistym. Jeśli wyłączę komputer i włączę go z powrotem to temperatura w Speedfanie wyświetli się taka jaka jest na początku, a potem ani drgnie, aż do kolejnego wyłączenia komputera i ponownego załączenia.

ps. czego to są temperatury - TZS0 i TZS2 - w zakłade ACPI w programie HW Monitor?

Niezidentyfikowanych czujników. :slight_smile: Niestety nie wiem. A CoreTemp co pokazuje? I przeprowadź stres procesora (np. OCCT) i zobacz która temperatura znacznie się podniesie - to temperatura procesora (BTW OCCT ma również wbudowany odczyt temperatur, zgodny z wcześniejszą wersją HWMonitor).