Prawdopodobnie wirus Sality


(Kooba89) #1

Witam

Mam poważny problem z laptopem. Gdy pobieram jakiś plik z przeglądarki pobiera sie on do 99% i stoi czekam nawet godz i nic sie nie dzieje. Gdy nacisne wstrzymaj a potem wznów plik sie pobiera ale jest uszkodzony. Na forum znalazłem ze może byc to wirus SALITY. Skanuje komputer KILLERSALITY i nic mi nie znajduje. Jest to laptop Asus r500 Windows 8 posiadam antyvirus avast 2014. Proszę o pomoc! !!


(Acorus) #2

Odinstaluj qone8 Browser Protecter,TuneUp Utilities 2012,Wsys Control 10.2.1.2652.

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Skan(Szukaj) a następnie Clean(usuń) (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowy OTL.txt


(Kooba89) #3

Witam

Odinstalowałem wszystkie te programy. Zrobiłem skan tym programem adwcleaner.

Wysyłam log OTL.exe: http://wklej.to/9UTOI

Wczesniej na innym komputerze sciagnołem program DrWebCurelt i odpaliłem go z płyty na moim komputerze, po ok 2godz znalał 3 wirusy, wszystkie te wirusy usunąłem. Nic to nie pomogło pliki nadal sie pobierały do 99%. Zauważyłem jeszcze ze filmiki na youtube bufurują sie tylko do ok 2min i dalej nic, musze odświeżyc strone i rozpocząć ogladanie od momentu gdy przerwało wcześniej.

Sprawdzam teraz czy pliki pobierają sie do końca czy znowu zatrzymają sie na 99%

Pozdro


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”


(Kooba89) #5

Zrobiłem skanowanie tym Malware ale nic nie wykrył więc powinno być już wszystko OK??? Co to wogóle był za wirus i skąd on sie wziął na moim komputerze??? Sprawdze czy teraz pobieranie dochodzi do 100% i czy plik nie jest uszkodzony.

Dziękuję bardzo za pomoc! !!

Dodane 25.10.2013 (Pt) 19:30

Znowu to samo pliki pobierają sie do 99% i nic stoi i nic sie nie dzieje, gdy nacisnę wstrzymaj pobieranie a potem wznów pobieranie to plik sie pobiera ale nie da sie go odtworzyć bo prawdopodobnie jest uszkodzony :((( Co dalej robic??? Proszę o pomoc

Dodane 26.10.2013 (So) 0:35

Witam Wszystkich

Mój problem został rozwiązany i był bardzo prosty. Problem tkwił w najnowszej wersji Avasta 2014. Avast w jakiś sposób blokował pobieranie plików a także oglądanie filmików na youtube i słuchanie piosenek przez internet. Po skasowaniu Avasta 2014 i powróceniu do poprzedniej wersji 2013 problem został rozwiązany wszystko z internetu ściąga sie idealnie jak wcześniej(jakis tydzien temu). Nie był to żaden wirus typu Sality ani żaden inny robaczek. Kto ma ten problem i AVASTA 2014 niech przeinstaluje AVASTA do wersji 2013 powinno byc wszystko GIT :-). Może ktoś wie dlaczego Avast 2014 blokował pobieranie???

Pozdrawiam