Prawdopodobnie zepsuta karta graficzna - proszę o porady

zrób tak jak napisał Ci technik zobacz czy są na karcie spuchnięte kondensatory jak tak to za ich przelutowanie na nowe sprawne zapłacisz kilka-kilkanaście zł od sztuki w dowolnym zakładzie usługowym naprawiającym sprzęt komputerowy i wszystko będzie działać jak nie to tylko wymiana grafy nic nie poradzisz

Nie wiem jakie masz rev….

Kliknij więcej i po prawej masz sterowniki :

http://www.gigabyte.pl/search/945PL-S3

Nie, tego nie sugeruję. Mój poprzedni komputer przetrwał poruszanie kartą graficzną w czasie gdy był włączony. Stąd obserwacje do których doszedłem, choć wiem że poruszanie jakąkolwiek kartą w czasie pracy komputera może się źle skończyć. Po prostu podałem swój przykład jako charakteryzujący się podobnymi objawami jak u Ciebie.

A do wszystkich którzy winią sterowniki - to raczej nie to skoro pojawia się w czasie instalacji systemu. Stawiam na uszkodzenie elektroniczne lub mechaniczne.

Zrobiłem to i w trakcie instalowania sterowników to samo - restart (a po uruchomieniu się systemu komunikat: “System uruchomiony po poważnym błędzie”)

Będę miał tę kartę jakieś 2 tygodnie jeszcze - muszę się martwić tym że jak będę siedział na necie to mi się coś popali np. płyta główna lub coś innego?

nie spali ci sie nic

Szperalem w dokumentacji karty graficznej i o dziwo odkrylem ze jest jeszcze 6 dni na gwarancji. Jesli to ona padla to sklep, w ktorym ja kupilem musi mi ja przyjac? Przyznam ze gosc co sprzedaje raz mi odmowil przyjecia calego kompa - choc sie restartowal, tlumaczac mi ze nie mam legalnego Windowsa a on zlami prawo instalujac mi “Nowego” w celu zdiagnozowania przyczyny samoczynnie wyłączającego się komputera. Oczywiście tłumaczyłem mu że to zasilacz, ale nie sluchal mnie i nie przyjał komputera. Co mam robić gdy powie że karta pojedzie do producenta i nie zmiesci sie naprawa w tych 6 dniach?

tak

głupot ci nagadał, serwis nie odpowiada w żaden sposób za dane znajdujące się na dysku w tym dane pochodzenia nielegalnego (przecież to wynika z gwarancji), serwis powinien posiadać chociaż jedną licencję BOX systemu operacyjnego do celów testowych. diagnozy również można dokonać na innych platformach systemowych (linux) lub za pośrednictwem innych rozwiązań (oprogramowań) świadczy o nieprofesjonalnym świadczeniu usług serwisowych. inna sprawa, że sklep wykorzystał twój brak wiedzy w tym zakresie.

jeśli kupowałeś cały zestaw u niego, to nie może nie przyjąć (plomby na swoim miejscu) czy nawet ich brak. odmowa = w tym wypadku wiąże się ze złamaniem przez gwaranta umowy gwarancyjnej.

czas trwania naprawy dolicza się do okresu trwania gwarancji, liczona od momentu osobistego tudzież pocztowego zgłoszenia przedmiotu na gwarancji we właściwym serwisie.

Tzn ze nawet jak pojde w srode - wtedy nie mam zajec, to wtedy ma przyjac karte? Tak kupilem caly zestaw u niego, przy czym gwarancja jest na poszczegolne elementy, a nie na calosc tak jak w markecie…

a zatem bierzesz ze sobą uszkodzoną kartę oraz pudełko które powinien ci dać oraz gwarancję + dowód zakupu.

Sluchaj Technik_Elektro: w środę dam Ci znać co i jak z tą kartą - jakby co doradzisz mi jeśli mi gość nie zechce przyjąć tej karty? Dzięki :wink: