Prawdopodobnie 'złapałem' wirusa, który krył się w linku

Ktoś wysłał mi jakiś link na GG, a potem dowiedziałem się, że to pradopodobnie jakiś wirus. Poza tym, od jakiegoś czasu komputer jest jakby mniej stabilny, po prostu wolniej działa, więc może to wina jakiegoś procesu, wpisu. Proszę więc o sprawdzenie loga. Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny.

Log masz ok.

Kosmetycznie możesz usunąć ten wpis:

Pozamykaj porty robakom. W tym celu użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Na wszelki wypadek proponuję przeskanować system jakimś skanerem on-line (osobiście polecam Kaspersky oraz Panda )

Jeśli Cię to interesuje, możesz zajrzeć: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222

Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze takie pytanie - czy mogę usunąć wpisy z Kodaka? Tzn. czy są one potrzebne i dokładniej jakie to procesy? Wiem, że dotyczące aparatu, ale chciałbym wiedzieć więcej.

Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz Kodak Camera Connection Software i w dodaj/usuń odinstaluj

Tyle że ja nie chcę tego odinstalowywać, bo jest mi to potrzebne do aparatu. Chciałem się dowiedzieć, co to za proces (dokładniej) i czy musi być to w logu, czy też można usunąć wpisy, a oprogramowanie pozostałoby na dysku.

Można wyłączyć samą usługę :slight_smile: Tylko w momencie, kiedy będziesz chciał użyć tego programu, trzeba ją włączyć :slight_smile:

Czyli mogę usunąć ów wpis z HijackThis?

Wykonaj tylko to:

Jeżeli będzie potrzebował programu, to włączasz tę usługę :slight_smile:

Po wyłączeniu usługi w logach już nie będzie :slight_smile:

Wyłączyłem to, niepotrzebne jest. Już w porządku.