Prawdziwy Fortron czy podróba?

Witam

Znalazłem na allegro pewien zasilacz

http://www.allegro.pl/item253800342_now … _gwar.html

W tytule napisane jest że to fortron ale on mi na fortrona nie wygląda :slight_smile:

Poza tym cena dziwnie niska.

Co o tym sądzicie ??

Tyle kosztują Fortrony

Ja tez mam fortona tylko, że 350W :slight_smile: Dałem za niego 79 zł w PROLINIE… Później jak patrzałem , to cena takiego fortona wynosiła 100 zł:) A teraz już go nie ma, i nie wiem czemu?!

tyle kosztują ale używane lub leżaki a tu jest napisane że nowy.

Poza tym w ogóle nie wygląda on na fortrona

jak to nie… Ja tez mam taka podobna naklejke na zasilaczu FSP GROUP - czy coś takiego… A z tego wynika, że to Forton :slight_smile:

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 22:19

po drugie on może być tak tani, bo ma mało kabelków typu MOLEX czy inne… Nie ma wył. z tyłu zasilacza… Ja przy swoim mam full kabelków… Nie wiem jakich i do czego, ale jest ich bardzo dużo…

fortronow już raczej w sklepie nie znajdziesz bo są zbyt słabe

Ja kupiłem używanego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=251162257

I wiem że na 100% to jest Fortron

(zobaczcie że jest różnica)

No jest :slight_smile: Wyglądem…tylko nie patrz tak że tamte zasilacz kosztuje 45 zł to gościu jest ok… A przesyłka?? On też sobie tam pewnie kilka złotych bierze dla siebie… Zobacz ma on 6 negatywów i 6 netrualnych! Więc dlatego ma tak tanio… Ten teraz co podałeś link to rózni się tylko wyglądem i tym że ma z tyłu zasilacz wył… Takie jest IMHO zdanie…

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 22:30

wektor podaj przykład, że są słabe…

Znalazłem jeszcze takie coś

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=253486379

identyczny jak tamten ale jakoś tutaj nikt nie pisze że to fortron :stuck_out_tongue:

Moim zdaniem to po prostu jeden wielki pic.

Zobaczyli że fortrony ładnie schodzą to dopisali do tytułu aukcji i już

(zauważcie że w opisie nie ma już ani razu słowa fortron)

Ja zostane przy swoim ! FSM Group - to nic innego jak grupa Forton! A to że nie pisze, to nie pisze… Ważne, że naklejce zasilacza pisze FSP - to Ci którzy się znają , to wiedzą, że to Forton… Czy wszystko trzeba miec podane na tacy ? Nie można trochę pomyśleć…?

a to że na butach z rynku jest znaczek nike to znaczy że są na 100% oryginalne ?? :smiley:

Poza tym w aukcji 1 nie ma nigdzie podanej długości gwarancji a w aukcji 2 jest podana (3 miesiące :mrgreen: )

Nowy zasilacz i 3 miesiące gwarancji :o

a ja przy swoim :stuck_out_tongue:

Może jeszcze ktoś się wypowie

W google szukam tego modelu i nie ma, jeszcze nie widziałem fortrona który ma dwa gniazdka, mi to wygląda na podróbę opartą na codegenie lub innym wynalazku, mój codegen był bardzo do niego podobny tylko inna naklejka była.

Cena jest normalna.

Nie to że zbyt słaba tylko że nie są już produkowane.

ja mam fortrona na p3 400mhz…

tam akurat wystarczy 15A na 12v , a dla tych nowszych fortron jest za słaby

Fortron 400W jest za słaby dla nowszych komputerów, ale Fortron 350W MDN nie jest za słaby

MDN rev. A na linii +12V ma 19,5A

MDN rev. R na linii +12V ma 25A

Jeśli Fortrony 400w są robione w takich obudowach również to to nie jest podróba…

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 14:53

zależy co masz na myśli… Jeśli o procki to na te które mają poniżej napięcie rdzenia 1.65V to spokojnie wystarczy ale jeśli chodzi o te to po części prawda. Zależy jakie masz napięcie rdzenia i z jakich podzespołów jest zbudowany komputer dlatego jeśli chcesz kupić Fortrona na nowy sprzęt to trzeba patrzeć czy będzie wystarczyć :slight_smile:

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 15:41

ja za swojego dałem 65 zł i bardzo dobry zasilacz szczerze mówiąc.

Tyle że musiałem do teraz oddac na gwarancji bo coś cewki trzeszczały…;/ 8)

HLN ma 2 linie 12V,w sumie 25A ;]