Prawidłowa konfiguracja routera TP-LINK - parametry ADSL

Nie mogę sobie poradzić z instalacją tego routera, wszystko jest dobrze a na koenic pojawia się problem, niestety wszystko jest w języku angielskim

Zrobiłam zdjęcia ekranu z tej instalacji ale nie wiem jak to wrzucić tutaj

Proszę pomóżcie

Dodane 09.09.2013 (Pn) 19:15

Robię tak jak jest napisane tutaj podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html i niestety dalej jest coś nie tak:(

Dodane 09.09.2013 (Pn) 20:00

Oto link bezpośredni: http://img59.imageshack.us/img59/6181/f2cj.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/6181/f2cj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Witaj.

Otrzymujesz komunikat, że jest problem z konfiguracją portu WAN.

Na czwartym obrazku napisane jest “Please enter the correct PPoE account information provided by your ISP.”

Oznacza to, że należy tam wpisać dane dotyczące usługi internetowej, które dostarczyła firma internetowa.

Wpisałaś login ADMIN oraz hasło (sądząc po ilości znaków) też ADMIN?

Jeżeli tak, to musisz wiedzieć, że “ADMIN ADMIN” to dane dostępowe do routera.

Do protokołu PPoE należy podać dane do usługi.

Przykładowo: kowalskaanna , 4tbJUtvx.

Moja diagnoza: Złe parametry dla PPoE.

Sprawdź i popraw ewentualne błędy.

Ale skąd mam wziąć te dane dotyczące usługi internetowej, internet mam z orange freedom i właśnie nie wiem skąd to wziąć żeby tam to wpisać. A jakie te parametry mam ustawić?

Hej,

Informacje te powinny znajdować się na umowie w sprawie internetu.

Najprawdopodobniej usługa świadczona jest na łączach TP SA, więc ustawienia będą następujące:

:arrow: Connection Type: PPPoA,

:arrow: VPI: 0,

:arrow: VCI: 35,

:arrow: Enkapsulation Mode: VC/MUX.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak jak napisano powyżej.

Musisz je mieć na umowie.

Jeżeli nie potrafisz ich odnaleźć, to udaj się do punktu obsługi klienta lub zadzwoń na infolinię.

W jednym z tych miejsc na pewno pomogą Ci odzyskać utracone dane logowania do usługi.

Dobrze dziękuję wam bardzo:) Udało się wreszcie a jeszcze chciałam prosić o pomoc w zabezpieczeniu, jak to zrobić? Jak się ustawia to hasło?

Proszę mi pomóc

Hej,

Na screenie masz taką pozycję jak Secure Your Wireless Network, wybierz w nim opcję Most Security (WPA2-PSK), a następnie podaj mocne hasło - składające się z wielu znaków - litery duże i małe, cyfry, itp. Później oczywiście łącząc się poprzez WiFi z tak zabezpieczoną siecią będziesz musiała podać klucz - ale tylko jeden raz; później jest już zapamiętany w systemie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

A gdzie to jest? Ja tego nie widzę:(

Hej,

Na Twoim screenie - 2 kolumna i 3 screen. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję:)