Prawidłowe ustawienia Procesora

Witam serdecznie wszystkich.

Mam pewien problem, a mianowicie: posiadam procesor Athlon 1.6, gdy włanczam komputer to pokazuje mi, że mam zegar 1050.

Czy w tej sytuacji pokazuje wszystko dobrze? nie pamiętam dobrze ale chyba wcześniej było napisane 1,6 GHz.

Czy poprostu ustawienia w Biosie mi się zmieniły?

Co mam zrobić, zmienić ustawienia w Biosie, jeśli tak to w jaki sposób mam to zrobić?

Athlon 1.6 = 1600 Mhz - błąd

w rzeczewistości ma wydajnośc około 1050-1100 Mhz nie wiem dokłądnie ile :] :smiley:

spróbuj w biosie zmienić, jeśli twoja płyta umożliwia coś takiego. Ja w swojej miałem dla athlona 2500+ ustawione tak że miał 1.09 GHz, a w biosie miałem opcje ustawienia użytkownika i dla danego typu procka więc dałem na 2500+ po restarcie było już ok

MHz oczywiście :smiley:

Zabardzo to się na tym nie znam, ale w biosie patrzyłem w jednej z opcji i mogę zmienić jakiś przlicznik. W tej opcji mam ustawione na automatyczny, ale mogę zmienić na x12,5;x12; x11,5; x11 … i tak chyba do x8.

Czy o to chodzi?

Jeśli tak to czy zwiękrzając nie spale procesora?

Pozdrawiam Przemek

Z tego co piszesz możesz w BIOSie zmienić mnożnik procesora. Niestety większość procesorów ma tę opcję fabrycznie zablokowaną więc jeśli zmienisz mnożnik w biosie nie będzie to miało żadnego efektu - po restarcie kompa wszystko wróci automatycznie do poprzednich ustawień. Możesz (mysle że możesz - o ile twoje płyta gł pozwala) zmieniać drugi element który wpływa na ilość MHz procesora - FSB. Tyle że to już podkrecanie… :slight_smile: Zmieniasz tym samym prace pamięci i magistrali PCI. A Athlony 1600 XP (wszystkie XP zresztą) tak mają - to 1600 wcale nie oznacza ilości MHz z jaką pracuje procesor… :frowning: