Prawidłowe ustawienie zworek dysków ATA

(sebastian003) #1

Witam !

Mam dwa dyski jeden samsunga i seagate.

I nie wiem jak ustawić zworki na nich zeby odpalił się komputer---> głowy dysk to samsung . Próbowałem roznych konfiguracji zworek ale cos nie chce komputer sie odpalic-- caly czas ekran botowania... dyski ata

(Darth ReX) #2

Powinno być napisane na etykiecie dysku, jak poustawiać zworki.

(Cobra000) #3

ustaw zworki na Cable select (ewentualnie CS - układ powinien być narysowany na dyskach) i podłącz do jednej taśmy ATA, na środku taśmy ma być seagate, na końcu samsung.

(Lucius P.) #4

Witam :expressionless:

W Samsungu ustaw zworkę aby pokazywał pimary master a w seagate secondary master :!:

(sebastian003) #5

Może pisze ale ja nie wiem gdzie to włozyć ?

(suchmen) #6

dokładnie-1wszy na primary drugi na sec.a jak włożyć? masz dużo poradników i ilustracji na google.pl:) pamiętaj jeszcze aby odpowiednio ustawić boot dysków w biosie też jeśli sam tego bios nie zrobi

(sebastian003) #7

jak wyglada pimary master a jak secondary master?????????? szukalem po google ale nic ciekawego nie znalazlem

(Maniekz1985) #8

To na obrazku zaznaczone takim kwadratem masz do ustawiania zworki na Master czy tam Slave, na obudowie dysku powinno być rozpisane w jakiej pozycji ustawić odpowiednie.

Dysk jako master podłączasz do ostatniego wejścia na taśmie a ten Slave do "środkowego" w biosie ustawiasz First Boot Device na dysk co ma Master, zapisujesz ustawienia i już.

(Agatonster) #9

sebastian003 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Himmak5g) #10

a o co chodzi z tymi zworkami. Jeszcze o nich nie słyszałem???

(Maciej654) #11

Chodzi o to że w dyskach ATA ustawiają z którego ma być botowany system

(Himmak5g) #12

Aha. Ale to tylko ATA czy Sata też???

(Maciej654) #13

Tylko w ATA w SATA nie ma zworek tylko w biosie się ustawia na master lub slave.

(sebastian003) #14

mam ustawic tak Samsunga

[::::::::::':::::::::][0000] Master

a seagate tak

[::::::::::':::::::::][::::][0000] Slave

??